بازدید: 25

عسگری: شیرازه تیم تکواندو با صادر نشدن ویزای انگلیس از هم پاشید

شست خبری تیم‌های ملی تکواندوی حاضر در رقابت‌های جهانی منچستر روز گذشته برگزار شد و سرمربیان تیم‌های مردان و زنان عملکرد شاگردان خود را در آوردگاه جهانی تشریح کردند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: مقام دوازدهمی تکواندوی ایران در این رقابت ها و کسب تنها دو مدال نقره و یک برنز انتقاد های زیادی را به همراه داشت. در این نشست فرهادیان، رئیس سازمان تیم های ملی نیز در خصوص ابهام های ایجاد شده پیرامون صادر نشدن ویزای برخی از ملی پوشان کشورمان توضیح داد. در پایان این نشست فریبرز عسگری، سرمربی تیم مردان و فرهادیان از مردم به خاطر کسب نتایج ضعیف عذرخواهی کردند.

اوضاع اقتصادی
سرمربی تیم ملی تکواندوی مردان مشکلات اقتصادی و عدم اعزام به تورنمنت آلمان را در عملکرد تیمش تأثیرگذار خواند: «اردوی تیم ملی از دی ماه آغاز و هر کسی که عملکرد بهتری داشت در تیم فیکس شد. در رقابت های انتخابی بعضی از قهرمانان شناخته شده شکست خوردند. تا قبل از این همه می گفتند چرا فقط یک عده همیشه در تیم حضور دارند، اما بعد از انتخابی ها عقیده شان تغییر کرد. علاوه بر این قرار بود که در فروردین ماه به تورنمنت آلمان اعزام شویم که حضور در این رقابت می توانست کمک زیادی به ما کند، ولی با توجه به شرایط اقتصادی کشور این خواسته محقق نشد. به همین خاطر سعی کردیم با تغییر شیوه تمرینات این خلأ را پر کنیم. هیچ وقت گلایه نکردیم و با شرایط موجود پیش رفتیم.»

در انتظار حمایت
فریبرز عسگری به تأثیر اتفاقات حاشیه ای روی عملکرد تیمش اشاره کرد و خواستار حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک شد: «معتقدم راحت ترین کار دنیا انتقاد کردن است؛ قبل از جهانی منتقدان دست به عصا حرکت می کردند. بار ها از منتقدان خواستم که در تمرینات حاضر شوند و نکات مدنظرشان را گوشزد کنند. در حالی که حتی یک نفر هم به اردو نیامد. حالا رقابت ها تمام شده و تأکید می کنم که همه نفرات از جان و دل مایه گذاشتند تا دل مردم را شاد کنند. در این مدت سعی کردم نظم و انضباط را در تیم جا بیندازم. با این حال عدم صدور ویزا شیرازه تیم را به هم ریخت. چهار نفر از نفرات اصلی مان که چند ماه قبل در گرندپری انگلیس حضور داشتند در ایران بودند و ویزایشان صادر نشد. میرهاشم حسینی در دو سال گذشته همیشه پای فینال بود و می توانست یکی از نفرات تأثیرگذار ما باشد. وضعیت اقتصادی در آینده هم در نحوه آماده سازی تیم ملی تکواندو تأثیرگذار خواهد بود. چهار مرحله رقابت های گرندپری را در پیش داریم و برای گرفتن امتیاز های لازم و کسب سهمیه المپیک باید در رقابت ها حضور داشته باشیم، به این شرط که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از نظر اقتصادی فدراسیون را حمایت کنند.»

نقد های منصفانه
عسگری از منتقدان خواست منصفانه انتقاد کنند: «هیچ دخل و تصرفی در انتخاب نفرات نداشتم و ملی پوشان مزد زحمات خود را در انتخابی ها گرفتند. نقد های منصفانه همیشه کمک حال ما بوده و من هم از این نقد ها استقبال می کنم.» سرمربی تیم ملی تکواندو شانس سه ملی پوش را برای کسب سهمیه المپیک بیشتر دانست: «در مورد عملکرد احتمالی ملی پوشان در آینده من علم و غیب ندارم و نمی توانم پیش بینی کنم. سیستم انتخابی ها در آینده نیز حاکم خواهد بود. با توجه به شرایط ملی پوشان در سه وزن شانس کسب سهمیه المپیک را داریم؛ آرمین هادی پور، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی سه ملی پوشی هستند که با توجه به جایگاهشان در رنکینگ جهانی تمرکزمان روی آنهاست تا به سهمیه المپیک برسند. البته باز هم تأکید می کنم رسیدن به این هدف به حمایت وزارت و کمیته ملی المپیک بستگی دارد. مرحله اول گرندپری ۱۷ خرداد است و باید خیلی سریع ریکاوری کنیم.»

توجیه نمی کنم
فریبرز عسگری همچنین در پاسخ به سؤال «جوان» در خصوص ضعف های فنی شاگردانش اظهار داشت: «دو نفر از ملی پوشانمان را در اختیار نداشتیم. هادی پور به خاطر مشکل ایجاد شده طراوت همیشگی را در مبارزاتش نداشت. شرایط پروازی، کاهش وزن و گرسنگی همه در عملکرد یک ورزشکار تأثیرگذار است. قصدم توجیه نیست، من هم از نتایج راضی نیستم. هر جایی که کار کردم سعی ام بر این بوده که پول حلال دربیاورم و سالم کار کنم. اگر در منچستر نتایج جور دیگری بود الان جو فرق می کرد. دو بازیکن ما در راند طلایی مدال را از دست دادند که اگر این اتفاق نمی افتاد، الان مدال های بیشتری داشتیم.» معضل فضای مجازی نکته دیگری بود که عسگری به آن اشاره کرد: «فضای مجازی به یک معضل تبدیل شده است. می شود تیم را به شیوه پادگانی اداره کرد، اما به اعمال محدودیت اعتقاد ندارم، چراکه ملی پوشان تا زمانی که خودشان به اثرات منفی فضای مجازی نرسند اعمال محدودیت تأثیری ندارد.»

بانوان حرفه ای نیستند
مهرو کمرانی، سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان نیز به رغم کسب یک مدال نقره جهان از عملکرد شاگردانش در جهانی منچستر ابراز نارضایتی کرد: «تیم ما جوان است و باید به این تیم انگیزه داد. از مشکلات همیشگی ما کاهش وزن است. متأسفانه تکواندوکاران ما با درصد بالای چربی به اردو می آیند، به همین خاطر همیشه مجبور به کاهش وزن زیاد می شوند. خودم هم از عملکرد بازیکنان راضی نیستم و نقطه ضعف ما در جهانی بی تجربگی نفرات بود.» به عقیده کمرانی بانوان تنها از طریق رقابت های قاره ای می توانند سهمیه المپیک را به دست بیاورند: «اینکه می گویم بی تجربه اند، یعنی میدان جهانی ندیده اند. مسابقات جهانی با المپیک جوانان تفاوت زیادی دارد. شرایط ملی پوشان با هم فرق دارد و مهلا مؤمن زاده در اولین حضورش در رده سنی بزرگسالان موفق به کسب مدال نقره شد.» سرمربی تیم تکواندوی بانوان از حرفه ای نبودن بانوان تکواندوکار هم انتقاد کرد: «فضای مجازی در بخش بانوان هم دردسرساز شده و نباید یک بازیکن را آنقدر بزرگ کرد که موفقیتش تحت تأثیر قرار بگیرد. ضمن اینکه بانوان ما در این رشته اصلاً حرفه ای نیستند و بیرون از اردو اصلاً تمرین ندارند. به همین خاطر هم آسیب ها زیاد است و هم از اهدافشان دور می شوند. مربیان پایه باید این فرهنگ سازی را از سنین کم آغاز کنند.»
فرهادیان، رئیس سازمان تیم های ملی نیز در خصوص عدم صدور ویزا از سوی انگلیس و کارشکنی های صورت گرفته، توضیحاتی داد: «این دوره جهانی برای ما تلخی های زیادی داشت. ۴۳ روز زودتر برای گرفتن ویزا اقدام کردیم و یک ماه قبل هم به ترکیه سفر کردیم تا مقدمات کارمان فراهم شود. کارشکنی محرز انگلیس ها مانع از اعزام کامل تیم شد و شرایط برابری با حریفان نداشتیم. قطعاً ورزشکاری که وارد سالن می شود و پرچم کشورش را نمی بیند از نظر روحی تضعیف می شود. انگلیس سیاست را به وسط میدان مسابقه کشاند، وگرنه برای نصب پرچم ایران نیازی به رایزنی و کرسی فدراسیون جهانی نیست. هر کاری از دستمان برمی آمد، انجام دادیم و باید به کارشکنی میزبان اذعان کنیم.»

عسگری: شیرازه تیم تکواندو با صادر نشدن ویزای انگلیس از هم پاشید
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

گزارش ها

کارشناس بازار سرمایه تشریح کرد/ گزارش روزانه بازار سرمایه

کارشناس بازار سرمایه تشریح کرد/ گزارش روزانه بازار سرمایه

اردوغان گزارش‌ها درباره فرار زندانیان داعشی را «کذب» خواند

اردوغان گزارش‌ها درباره فرار زندانیان داعشی را «کذب» خواند

اردوغان گزارش‌ها درباره فرار زندانیان داعشی را «کذب» خواند

اردوغان گزارش‌ها درباره فرار زندانیان داعشی را «کذب» خواند

تیم ملی والیبال ایران - ایتالیا / گزارش لحظه به لحظه ست نخست

تیم ملی والیبال ایران - ایتالیا / گزارش لحظه به لحظه ست نخست

اولین جلسه کارگروه بررسی لایحه شفافیت امروز تشکیل می‌شود/ ارائه گزارش به کمیسیون مشترک بعد از اربعین

اولین جلسه کارگروه بررسی لایحه شفافیت امروز تشکیل می‌شود/ ارائه گزارش به کمیسیون مشترک بعد از اربعین

گزارش AFC درباره دیدار بحرین و ایران

گزارش AFC درباره دیدار بحرین و ایران

بانک‌ها برای ارائه گزارش وجوه ارائه شده دو ماه مهلت دارند

بانک‌ها برای ارائه گزارش وجوه ارائه شده دو ماه مهلت دارند

تیم ملی والیبال ایران - لهستان/ گزارش لحظه به لحظه ست نخست

تیم ملی والیبال ایران - لهستان/ گزارش لحظه به لحظه ست نخست