بازدید: 25

نیمکت خالی فوتبال در راه توکیو!

نیمکت امید‌ها انگار خریداری ندارد، گزینه‌های فدراسیون فوتبال یک‌به‌یک دست رد به سینه مهدی تاج می‌زنند تا رئیس فدراسیون که هنوز خیالش از بابت توافق صددرصدی با ویلموتس راحت نشده، فکری به حال تیم امید کند، تیمی که رؤیای المپیک و شکستن طلسم ۴۴ ساله را دارد، اما هفت ماه مانده به آغاز مرحله نهایی انتخابی المپیک مربی ندارد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: پس از همان سوت پایان بازی ایران و عراق در مرحله اول انتخابی المپیک که تیم امید کشورمان با خوش شانسی توانست بالا بیاید، خیلی ها حدس زدند که کار کرانچار در تیم امید تمام شده است، به خصوص که همه انتظار داشتند تا امید ها با اقتدار از همین شروع کارشان در راه المپیک توکیو را آغاز کنند، اما نتایج امید ها در مرحله اول انتخابی که تیم امید حریفان چندان سرسختی را پیش رو نداشت، قابل قبول نبود تا همه نگران شوند و بگویند که با این وضعیت دور رفتن به توکیو را هم مانند المپیک های چهار دهه گذشته باید خط کشید. ۱۵ اردیبهشت سرانجام فدراسیون فوتبال با کرانچار قطع همکاری کرد تا دوباره پرونده انتخاب سرمربی جدید امید ها باز شود. البته این بار دیگر از همان ابتدا تأکید شد که جانشین کرانچار قطعاً یک مربی ایرانی خواهد بود.
فاصله هشت ماهه تا مرحله نهایی انتخابی المپیک که دی ماه به میزبانی تایلند برگزار می شود، کار را سخت تر کرد تا فدراسیون فوتبال هرچه زودتر تکلیف نیمکت امید ها را مشخص کند. تاج از یک طرف در سفر های دور دنیا به دنبال انتخاب جانشین کی روش برای تیم ملی بزرگسالان بود، از طرف دیگر در فاصله بین سفر های اروپایی اش، در دفترش در سئول جنوبی تهران مذاکره با گزینه های جانشینی کرانچار را آغاز کرد. دغدغه هایی که سبب شده بود تا رئیس فدراسیون فوتبال فرصت سر خاراندن هم نداشته باشد. با این حال کار آنطور که مهدی تاج فکرش را می کرد، پیش نرفت.

یحیی گل محمدی با توجه به عملکرد فوق العاده در تیم پدیده در لیگ هجدهم گزینه اول مهدی تاج بود، اما مخالفت مشهدی ها با جدایی سرمربی موفقشان برنامه های فدراسیون را به هم ریخت تا مذاکره با بقیه گزینه ها در برنامه تاج قرار گیرد. امیر قلعه نویی و علیرضا منصوریان هم از دیگر گزینه های فدراسیون بودند که گفته می شود از نشستن روی نیمکت تیم امید استقبال نکردند و ترجیح دادند در رده باشگاهی مربیگری را ادامه دهند. مهدی مهدوی کیا هم دیگر گزینه ای بود که به پیشنهاد فدراسیون نه گفت: تا کلاف انتخاب تیم امید سردرگم تر شود. کیا با توجه به اینکه تا چند سال دیگر با تیم های پایه هامبورگ قرارداد دارد، از قبول پیشنهاد فدراسیون عذرخواهی کرده است.
بن بست مذاکره فدراسیون فوتبال با گزینه های تیم امید سبب شده استیلی، مدیر تیم امید دیروز در گفت وگو با پایگاه خبری ورزش سه اعتراف کند که پیش بینی نمی کرد که انتخاب مربی امید ها اینقدر سخت شود: «متأسفانه این اتفاق افتاد و شرایط سخت شد. سه، چهار مربی ای که جزو خوب ها بودند، جواب منفی دادند و این شرایط برای ما قابل پیش بینی نبود. واقعاً فکر نمی کردم اینطور شود. به هر حال بحث ملی است و سرمربیگری در تیم ملی برای هر کسی افتخار محسوب می شود. شاید مبلغ ما پایین تر از باشگاه ها باشد، اما شخصیت اجتماعی حضور در تیم ملی بالاتر و ارجح تر است. البته هر کسی اعتقاداتی دارد، برای برخی مسائل مالی مهم نیست و برای برخی مهم است.»

با این حال فدراسیون فوتبال مذاکره با گزینه های دیگر هدایت تیم امید را آغاز کرده است و همچنان به گفته استیلی سرمربی تیم امید به طور قطع ایرانی خواهد بود: «مربی تیم امید صددرصد ایرانی است. ما نه زمان داریم و نه اینکه مشکلات ارزی به ما اجازه می دهد که مربی خارجی بگیریم. باید با گزینه های مختلف صحبت کنیم. مسئله اصلی رقم قرارداد است، چراکه رقم قرارداد در تیم ملی امید با باشگاه ها متفاوت است. باید با مربیان در مورد شرایطشان صحبت کنیم. فکر می کنم ظرف یک هفته تا ۱۰ روز آینده تکلیف سرمربی تیم امید مشخص شود.»
گفته می شود افشین قطبی و مهدی تارتار از شانس بیشتری نسبت به بقیه گزینه ها برای هدایت تیم امید برخوردارند. گمانه زنی هایی که دیروز استیلی در گفت وگو با رادیو جوان انجام داد، این موضوع را تأیید کرد: «آقای قطبی هم یکی از گزینه هاست. آقای تارتار هم هست. حدود شش، هفت گزینه داریم که با یک نفر از آن ها توافق می کنیم.» قطبی پس از جدایی از فولاد بدون تیم است و تارتار هم با توجه وضعیت نامناسب مالی پارس جنوبی قصد قطع همکاری دارد و از حضور در تیم امید استقبال کرده است.
در حالی به نظر می رسد تا اواسط خرداد سرمربی جدید تیم امید معرفی نشود که به گفته استیلی تیم امید زمان را از دست نداده و اردو های تیم طبق برنامه برگزار می شود: «وقت را از دست نداده ایم و در خردادماه اردویی خواهیم داشت. اگر توانستیم با سرمربی به توافق برسیم که هیچ، اگر نه تمرینات را با رضا شاهرودی و سهراب بختیاری زاده شروع می کنیم.»

نیمکت خالی فوتبال در راه توکیو!
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها