بازدید: 48

ضرورت تهیه بسته‌های محتوایی متناسب با شعار نمایشگاه قرآن/ بار محتوایی و علمی نمایشگاه برتر از سال گذشته است

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1797230
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ خادم قرآن کریم درباره شعار «قرآن، معنای زندگی» در این دوره نمایشگاه قرآن و نبود بسته‌های مفهومی متناسب با این شعار، بیان کرد: اهتمام به توزیع چنین بسته‌هایی از ملزومات نمایشگاه قرآن است.

عباس سلیمی، پیشکسوت قرآنی کشور در گفت وگو با خبرنگار ایکنا، درباره جایگاه نمایشگاه بین المللی قرآن میان مردم، گفت: راه تکامل و تعالی و ارتقاء تا خداوند باز است و هیچ گاه بسته نیست. هرگز نمی توانیم درخصوص پدیده های مختلف فرهنگی به ویژه امور قرآنی، این دریای بیکران و ژرف ادعا کنیم، مسابقه و یا نمایشگاهی و ... برگزار می کنیم، به اوج خودش رسیده است، بلکه همیشه این پرواز ادامه دارد.
وی با اشاره به بار محتوایی و علمی والاتر امسال نمایشگاه قرآن نسبت به سال گذشته، ادامه داد: اگر بتوانیم کاری کنیم که از مجموعه دیدگاه ها، نظریات، توانمندی ها و ظرفیت های همه مؤسسات قرآنی و همه آحاد علاقه مند به قرآن در کشور ولو اینکه در مؤسسه، سازمان و نهادی مسئولیت نداشته باشند، استفاده کنیم، مردم عشق می ورزند و به این عرصه علاقه مند می شوند و این می شود که مردم با زبان روزه به نمایشگاه قرآن بیایند و شاهد دیدن تجلیات قرآن باشند.
این خادم قرآن اضافه کرد: خوب است که همه ما اعم از دست اندرکاران و اصحاب رسانه به این نکته فکر کنیم و همه این حرکات را به طرف استنتاج منطق مبتنی بر تبیین سبک زندگی قرآنی سوق دهیم. با این کار، قطعاً خداوند عنایاتش را شامل حال ما می کند و شاهد کمتر شدن ناهنجاری ها و مشکلات اجتماعی و افزایش روحیه نشاط و ایمان و سوق دادن مردم به طرف زندگی که قرآن از آن به عنوان حیات طیبه و زندگانی پاک و شرافت مندانه نگاه می کند.
وی درباره شعار این دوره نمایشگاه «قرآن، معنای زندگی» و نبود بسته های مفهومی متناسب با این شعار، بیان کرد: برای انتخاب نام از سویی نیازهای جامعه و از سوی دیگر تنوع و تکثر دیدگاه های مردم به گونه ای است که انتخاب اسم برای آن را سخت تر می کند. اما در این مقطع، بیش از هر زمان دیگری نیازمند این هستیم که ارزش های قرآنی در زندگی عملی خودمان در کف جامعه متجلی شود و این شعار را می پسندم و ثانیاً اطلاع ندارم که مفاهیم و نمادها و محتوای متناسب با این شعار فراهم شده است یا خیر؟ اما این دیدگاه را به عنوان یک ضرورت و یکی از ملزومات این نمایشگاه قرآن معرفی می کنم.
یادآور می شود، بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با شعار «قرآن، معنای زندگی» تا نیمه شب چهارم خردادماه در محل مصلای امام خمینی(ره) برپا است.
انتهای پیام


ضرورت تهیه بسته‌های محتوایی متناسب با شعار نمایشگاه قرآن/ بار محتوایی و علمی نمایشگاه برتر از سال گذشته است
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها