بازدید: 26

لیست امید تا پشت درب مجلس بود؛ما دیگری با امیدی ها کاری نداریم!

منبع : تابناک کد خبر: 1797215
به نظر می‌رسد قرار است سال آخر آبستن برخی حوادث باشد! محمدرضا عارف، مرد همیشه ساکت امیدی‌ها، چند روزی است، سکوت خود را شکسته و امروز رسما برای ریاست مجلس نام نویسی کرده است؛ نام نویسی که راه را بر هرگونه ائتلاف امیدی‌ها بسته و اصولگرایان را در یک دوراهی قرار می‌دهد؛ بنابراین، در صورتی که بخواهند مانند سال‌های گذشته کاندیدا داشته باشند، لیست آن‌ها قطعی خواهد بود و اگر با مستقلین ائتلاف کنند، باید برخی گزینه‌های آنها را یک سال دیگر در مجلس تحمل کنند.

لیست امید تا دم در مجلس بود/ لاریجانی خط قرمز ماستسرانجام موسم چهارمین انتخاب هیأت رئیسه مجلس فرا رسید؛ مجلسی که کرسی ریاست آن سه دوره است در اختیار علی لاریجانی بوده و همه اعضای هیأت رئیسه نیز به جز سال گذشته از حامیان خود وی برگزیده شده بودند.

به گزارش «تابناک»؛ اما به نظر می رسد قرار است سال آخر آبستن برخی حوادث باشد! محمدرضا عارف، مرد همیشه ساکت امیدی ها، چند روزی است، سکوت خود را شکسته و امروز رسما برای ریاست مجلس نام نویسی کرده است؛ نام نویسی که راه را بر هرگونه ائتلاف امیدی ها بسته و اصولگرایان را در یک دوراهی قرار می دهد؛ بنابراین، در صورتی که بخواهند مانند سال های گذشته کاندیدا داشته باشند، لیست آن ها قطعی خواهد بود و اگر با مستقلین ائتلاف کنند، باید برخی گزینه های آنها را یک سال دیگر در مجلس تحمل کنند.

خبر های رسیده حکایت از این دارد که اصولگرایان در نشستی در اردوگاه باهنر، با لاریجانی توافق کرده اند که او تنها نامزد ریاست مجلس از طرف اصولگرایان باشد. در مقابل لاریجانی و فراکسیون مستقلین از نایب رئیسی دهقان و مصری حمایت کنند.

چنین ائتلافی می تواند صندلی های نایب رئیسی را از پزشکیان و مطهری پس بگیرد، اما مسأله اینجاست که این افراد نیز در جایگاه هیأت رئیسه، حاضر به دفاع از باور های اصلاح طلبان نیستند و همین باعث شده تا در خود فراکسیون امید نیز موافقان و خالفانی داشته باشند.

با این حال، فراکسیون امید امروز نظر قطعی خود را در خصوص انتخابات هیأت رئیسه اعلام و اسامی و کاندیداهای خود را نیز رسانه ای کرد؛ بنابراین، با اعلام این موضوع، دیگر بحث ائتلاف در جناح اصلاح طلب مجلس منتفی است و این فراکسیون، مستقل وارد کارزار انتخابات خواهد شد.

اما در سوی دیگر ماجرا، فراکسیون مستقلان مجلس هستند. این فراکسیون ریاست لاریجانی بر مجلس را خط قرمز خود قرار داده و اعضای این فراکسیون اعتقاد دارند در صورتی که هر یک از فراکسیون ها بپذیرند لاریجانی رئیس بماند با وی وارد معامله خواهند شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت وگو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: کمیته بررسی موضوع انتخابات هیأت رئیسه در فراکسیون مستقلان، مسئولیت انتخابات را بر عهده گرفته و این کمیته در حال بررسی جوانب گوناگون موضوع است.

وی گفت: فراکسیون هنوز در خصوص هیأت رئیسه به جمع بندی خاصی نرسیده است؛ اما چیزی که مشخص است این که امید ی ها درک می کنند و من امیدوارم بتوانند به نتیجه هم برسند.

وی در پاسخ به این که شما با امیدی ها قصد ائتلاف ندارید، گفت: زمانی که امیدی ها رئیس انتخاب کرده اند، دیگر راهی برای ائتلاف باقی نگذاشته اند؛ به عبارت دیگر، راه همه ائتلافی ها را بسته اند.

وی در ادامه یادآور شد: پیش شرط مستقلان مجلس این بود که لاریجانی باید رئیس مجلس باشد. اگر اصولگرایان هم حاجی بابایی یا هر فرد دیگری را به عنوان رئیس انتخاب کنند، ما با آن ها هم ائتلاف نخواهیم کرد. اگر رئیس انتخاب نکرده باشند، می نشینیم و روی سایر گزینه ها با یکدیگر حرف می زنیم.

این نماینده مجلس در پاسخ به این که چرا راه خود را با امیدی ها جدا کردید، گفت: این گونه نبود و انتخابات در آن زمان یک اجماع انتخاباتی بود. ما هیچ چیزی را امضا نکردیم؛ لیستی بود به نام لیست امید که تا دم در مجلس بود و بعد از آن، ما دیگر با امیدی ها کاری نداشتیم.


لیست امید تا پشت درب مجلس بود؛ما دیگری با امیدی ها کاری نداریم!
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها