بازدید: 16

فراخوان فیلم 114 ثانیه‌ای «مبین» در نمایشگاه قرآن اعلام شد

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1796087
گروه هنر ــ نشست خبری جشنواره فیلم 114 ثانیه‌ای مبین عصر امروز در نمایشگاه قرآن برگزار و طی آن جزییات این جشنواره فرهنگی ـ هنری تشریح شد.

فراخوان فیلم 114 ثانیه ای «مبین» در نمایشگاه قرآن اعلام شد / برگزاری در دو بخش

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ نشست خبری جشنواره فیلم 114 ثانیه ای مبین امروز، 3 خردادماه در حاشیه برپایی نمایشگاه بیست و هفتم با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن عرفاتی، سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما، سیدمحمدجواد شوشتری، سرپرست سازمان قرآنی دانشگاهیان و جواد نصیری، دبیر جشنواره در غرفه خبرگزاری ایکنا برگزار شد.
در این نشست خبری، عرفاتی در سخنانی با اشاره به حمایت شبکه قرآن و معارف سیما از تولید محتوای قرآنی اظهار کرد: یکی از سیاست های این شبکه تصویرسازی محتوایی است؛ دغدغه ای که وجود دارد این است که بتوانیم به معارف و سخنان معرفتی و تربیتی، ویژگی تصویری بدهیم که البته در این زمینه مشکلاتی وجود دارد.
وی افزود: به شدت از طرح هایی مانند جشنواره فیلم 114 ثانیه ای مبین استقبال می کنیم و امیدواریم این اقدام، شروعی باشد برای حرکت به سمت تولید فیلم های بلند و تله فیلم.
عرفاتی با تاکید بر اینکه باید مسائل معرفتی در ساختار جذاب به مخاطب ارائه شود، گفت: از کارهای قابل طرح در رسانه ملی حمایت خواهیم کرد و حاضر هستیم بر اساس این طرح ها، برنامه سازی کنیم.
همچنین شوشتری، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان، یکی از وظایف اصلی این سازمان را به روز کردن امکانات و ایده ها در خصوص نیازهای جامعه عنوان کرد و افزود: از آنجا که معتقدیم قرآن، کتاب زندگی است و راه هدایت بشر به دست خود بشر با الهام از کلمات و آیات قرآن امکان پذیر است و با توجه به اتفاقاتی که در جامعه و دنیای مدرن افتاده، بتوانیم این کلام را بر روی ابزار و مولفه های جدید سوار کنیم.
وی با اشاره به اقدامات جدید و پیش روی سازمان قرآنی دانشگاهیان اظهار کرد: یکی از اقدامات جدید، برگزاری جشنواره فیلم 114 ثانیه ای است که توسط مرکز چندرسانه ای این سازمان با نام مبین اجرایی خواهد شد.
شوشتری با تشکر از شبکه قرآن و معارف سیما و سازمان بسیج مستضعفین به دلیل حمایت از برگزاری جشنواره فیلم مبین اظهار کرد: یکی از اقداماتی که باید در رابطه با این جشنواره انجام دهیم این است که به سمت بین المللی کردن جشنواره حرکت کنیم و حتما ادوار بعدی نیز داشته باشد.
وی همچنین اظهار کرد: از دیگر برنامه های سازمان قرآنی دانشگاهیان راه اندازی LMS و MLMS به منظور آموزش قرآن مجید از طریق فضای مجازی به زبان های مختلف است.
راه اندازی تلویزیون اینترنتی سازمان قرآنی و معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی از دیگر برنامه های آتی سازمان قرآنی دانشگاهیان است که از سوی شوشتری مطرح شد و گفت: مطالعات در این زمینه صورت گرفته و موافقت های ضمنی در این رابطه دریافت شده و امیدواریم در آینده این شبکه را راه اندازی و سرویس های بیشتری ارائه کنیم و حضور بهتری را در فضای مجازی داشته باشیم.
در بخش دیگری از نشست خبری جشنواره فیلم 114 ثانیه مبین، جواد نصیری در مورد برنامه های این جشنواره اظهار کرد: تیزر و آنونس این جشنواره از دو طریق شبکه مجازی و صدا و سیما منتشر می شود که طی دو هفته آینده این اتفاق رخ خواهد داد.
وی با بیان اینکه 14 موضوع در حوزه قرآن، معارف و اهل بیت(ع) پیش بینی شده است، گفت: سبک زندگی، آموزه های اخلاقی، قصص قرآنی، ایثار و شهادت، سیمای پیامبر(ص)، نیکی به پدر و مادر، صله رحم، نماز و واجبات الهی، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال، انفاق، جهاد، پوشش و عفاف، توجه به محیط زیست و آسیب های اجتماعی، موضوعاتی است که برای این جشنواره پیش بینی شده و علاقه مندان می توانند موضوعات دیگری در زمینه قرآن و عترت را مورد توجه قرار دهند.
نصیری در مورد نحوه ارسال آثار گفت: بهترین و سریع ترین درگاه برای ارسال آثار سایت مرکز مبین به نشانی MOBINMEDIA.COM است که هم برای ثبت نام و هم برای ارسال آثار بخشی را در نظر گرفته است؛ همچنین رباتی طراحی خواهد شد که در فضای مجازی آثار را برای جشنواره ارسال کند؛ در سرویس جی میل و گوگل درایو نیز فضایی پیش بینی شده تا کاربران بتوانند آثار خود را ارسال کنند.
وی افزود: تمامی آثار در شبکه اینستاگرام جشنواره و همچنین صفحه آپارات به نمایش درمی آید تا مورد بازدید قرار گیرد.
وی در مورد داوری آثار جشنواره فیلم مبین گفت: بخش داوری از سوی تعدادی از کارشناسان و صاحب نظران سرشناس صورت خواهد گرفت که در طول برگزاری جشنواره معرفی خواهند شد.
نصیری با بیان اینکه آثار در سه بخش داوری خواهد شد، اظهار کرد: علاقه مندان می توانند در سه بخش فیلمبرداری با گوشی همراه، فیلم حرفه ای و بخش مردمی آثار خود را در معرض داوری قرار دهند.
دبیر جشنواره فیلم مبین در مورد بخش مردمی گفت: تمامی آثار در شبکه های مجازی و آپارات بارگذاری و سه اثر برتری که بیشترین بازدید مردمی را داشته باشند، معرفی خواهند شد.
نصیری با اشاره به زمان بندی جشنواره نیز اظهار کرد: از امروز، 3 خردادماه جشنواره آغاز به کار خواهد کرد و طی 10 روز آینده سایت جشنواره برای ثبت نام و ارسال آثار باز خواهد شد. علاقه مندان می توانند به مدت دوماه آثار خود را در درگاه سایت بارگذاری کنند. حدود 20 روز نیز داوری آثار به طول می انجامد و نهایتا در مهرماه مراسم اختتامیه و اعلام نتایج برگزار خواهد شد.

انتهای پیام 


فراخوان فیلم 114 ثانیه‌ای «مبین» در نمایشگاه قرآن اعلام شد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

همراهان

گزارش ها

گزارش هایی مبنی بر حادثه آفرینی نفتکش انگلیسی دریافت کردیم

گزارش هایی مبنی بر حادثه آفرینی نفتکش انگلیسی دریافت کردیم

اخذ وجه نقد در ایستگاه بی‌آر‌تی ممنوع است/ شهروندان تخلفات را گزارش دهند

اخذ وجه نقد در ایستگاه بی‌آر‌تی ممنوع است/ شهروندان تخلفات را گزارش دهند

پویش ملی کنترل فشار خون، بزرگترین بسیج سلامت در دنیا/ ارائه گزارش طرح ملی کنترل فشار خون به سازمان جهانی بهداشت

پویش ملی کنترل فشار خون، بزرگترین بسیج سلامت در دنیا/ ارائه گزارش طرح ملی کنترل فشار خون به سازمان جهانی بهداشت

(تصاویر) گزارش تصویری از بازار پرندگان تهران

(تصاویر) گزارش تصویری از بازار پرندگان تهران

انتشار گزارش تفصیلی خرید کتاب در سال ۹۷

انتشار گزارش تفصیلی خرید کتاب در سال ۹۷

افت مقادیر فروش و گزارشی نه چندان دلچسب از این روغن‌ساز

افت مقادیر فروش و گزارشی نه چندان دلچسب از این روغن‌ساز

انتشار گزارش تفصیلی خرید کتاب در سال ۹۷

انتشار گزارش تفصیلی خرید کتاب در سال ۹۷

گزارش نهایی سیلاب گلستان تهیه شد

گزارش نهایی سیلاب گلستان تهیه شد