بازدید: 33

تدارک مهد خوشنویسی ایران برای نمایشگاه بین‌المللی قرآن/ کتابت جزء سی‌ام در نمایشگاه

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1795673
گروه هنر ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین از حضور ۴۰ نفر از خوشنویسان قزوینی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن خبر داد و گفت: کتابت جزء سی‌ام قرآن توسط خوشنویسان در این نمایشگاه در حال انجام است.

حضور ۴۰ نفر از خوشنویسان قزوینی در نمایشگاه بین المللی قرآن/کتابت جزء سی ام قرآن کریم

سیدمهدی حسینی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین در گفت وگو با خبرنگار ایکنا، قزوین را پایتخت خوشنویسی عنوان کرد و گفت: خوشنویسانی در استان قزوین حضور دارند که چهره های برتر خوشنویسی ایران هستند، لذا با توجه به اینکه جای خالی خوشنویسی در فضای نمایشگاه بین المللی قرآن احساس می شد، طی هماهنگی های صورت گرفته، از ۴۰ خوشنویس ممتاز استان دعوت بعمل آمد آن ها نیز استقبال کردند و شاهد حضور پررنگ خوشنویسان در این نمایشگاه هستیم.

وی اظهار کرد: در این راستا کتابت جزء سی ام قرآن در نمایشگاه توسط خوشنویسان در حال انجام است و مردم نیز استقبال خوبی از این کار داشته اند و در نظر داریم با حمایت مسئولان و برگزارکنندگان نمایشگاه در سال های بعد حضوری پررنگ تر در نمایشگاه قرآن داشته باشیم.

حسینی با بیان اینکه امسال اولین سال است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین در نمایشگاه بین المللی قرآن حضور می یابد، افزود: حضور این اداره کل در نمایشگاه قرآن هم جنبه فروشگاهی و هم نمایشگاهی دارد، باتوجه به اینکه صنعت چاپ و نشر امروزه پیشرفت خوبی داشته اما اصل، خلق آثار است که در دنیا مورد استقبال قرار می گیرد.

وی بیان کرد: خط برای انسان در وادی های مختلف دارای اهمیت است و با مطالعه زندگی بسیاری از بزرگان و ادبا درمی یابیم که بسیاری از آن ها در بحث خوشنویسی تبحر داشته اند و این نشان دهنده آرامشی است که خوشنویسی در انسان ایجاد می کند لذا باید افراد جامعه را به سمت فراگیری هنر خوشنویسی سوق دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین تصریح کرد: نمایشگاهی در این اداره کل بنام استاد مؤسس که خوشنویس و قاری قرآن است راه اندازی شده که آثار هنرمندان آنجا به نمایش گذاشته می شود و تاکنون نیز استقبال خوبی از سوی مردم برای مشاهده آثار هنرمندان در این نمایشگاه صورت گرفته است.

انتهای پیام


تدارک مهد خوشنویسی ایران برای نمایشگاه بین‌المللی قرآن/ کتابت جزء سی‌ام در نمایشگاه
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها