بازدید: 18

همدلی دستگاه‌ها با معاونت قرآنی وزارت ارشاد نکته مثبت نمایشگاه امسال

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1795237
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر بخش فرهنگ و هنر دینی نمایشگاه قرآن همدلی دستگاه‌ها و موسسات با معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد در برپایی نمایشگاه قرآن را یکی از نکات مثبت این دوره ارزیابی کرد.

اصغر امیرنیا، مدیر بخش فرهنگهمدلی دستگاه ها با معاونت قرآنی وزارت ارشاد نکته مثبت نمایشگاه امسال و هنر دینی بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، در گفت وگو با خبرنگار ایکنا؛ در مورد این دوره از نمایشگاه، گفت: امسال شعار نمایشگاه قرآن به عنوان قرآن معنای زندگی تعیین شده است. انتخاب این شعار نیاز به یک پیش زمینه دارد تا آثار و محصولاتی که بر اساس این شعار تهیه شده است در معرض دید عموم مردم قرار گیرد.
وی افزود: این موضوع زمینه ای برای سال های آتی خواهد شد تا افراد اگر بخواهند به زندگی نگاه کنند، ابتدا به دستورالعمل قرآن کریم که توسط خالق هستی نازل شده است توجه کنند و در ادامه به کتبی همچون نهج البلاغه و صحیفه سجادیه که مکمل قرآن است و می‎تواند آن را تبیین و تشریح کند، استفاده کنند.
امیرنیا تصریح کرد: تمام تلاش ما این بوده است که اگر یک مربی آموزش می‎دهد یا یک طرح ارائه می شود با نگاه به شعار نمایشگاه باشد. در کارهای هنری نیز سعی شده است از کارهایی استفاده و بهره برده شود که گوشه ای از شعار نمایشگاه را در درون خود داشته باشد. در کارگاه های آموزشی نیز صرفاً با رویکرد قرآن معنای زندگی برگزار شده است.
وی با تأکید بر اینکه شعار نمایشگاه امسال افراد را محدود به موضوع خاصی نمی کند، بیان کرد: اگر در بخش خانواده یا بخش عترت و دیگر بخش ها بخواهیم کاری انجام دهیم، ابتدا این موضوع مدنظر قرار گرفته است که از این شعار برای تحقق آن امر استفاده کند.
مدیر بخش فرهنگ و هنر دینی بیست و هفتمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن اظهار کرد: قطعاً نمایشگاه امسال نسبت به سال گذشته بهتر شده است، اگرچه نمی‎توانیم بگوییم بسیار متحول شده است، اما هم از نظر شکلی و هم از نظر محتوایی به سمت بهتر شدن حرکت کرده است.
امیرنیا با تأکید بر اینکه حضور بخش بین الملل در این دوره باعث بهتر شدن نمایشگاه شده است، بیان کرد: اکثر دست اندرکاران نمایشگاه قرآن همان افراد سال های قبل هستند، اما در شورای برنامه ریزی و دیگر شوراها تلاش بر این شده است که از افراد متعددی استفاده شود. امسال بیش از 1000 طرح از طریق سامانه نمایشگاه دریافت شد و تنها در بخش فرهنگ و هنر 234 طرح دریافت شد تا در نمایشگاه اجرا شود.
وی اظهار کرد: حضور این تعداد طرح در نمایشگاه این احساس را در مردم ایجاد می کند که در برپایی این رویداد نقش دارند. اگر ما نتوانستیم بر اساس امکانات موجود از همه طرح ها استفاده کنیم، پیش زمینه ای خواهد شد تا این اطلاعات را به دیگران برسانیم.
مدیر بخش فرهنگ و هنر دینی نمایشگاه قرآن با اشاره به اینکه برخی دغدغه برگزاری نمایشگاه مطلوب قرآن کریم را دارند، گفت: این قبیل افراد طرح خود را ارائه کردند که ما از برخی استفاده کردیم و از برخی دیگر به دلیل نبود امکانات استفاده نکردیم.
امیرنیا بیان کرد: اگر سال بعد ستاد نمایشگاه و شورای سیاست گذاری آن زودتر آغاز شود امکان اینکه یک تحول جدی در نمایشگاه بیشتر از امسال ایجاد شود حتماً وجود دارد و تمام تلاش ها بر این است که محتوا کیفی تر شود و هزینه ها نیز کاهش یابد.
وی در ادامه در مورد مهم ترین نکات مثبت نمایشگاه امسال اظهار کرد: همکاری و همدلی موسسات قرآنی و فعالان قرآنی با معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد یکی از نکات مثبت این دوره است، همچنین بخش بین الملل ارتقاء خوبی پیدا کرد و خود کسانی که به صورت مهمان حضور داشتند دیده اند که جایگاه قرآنی در کشور به جه صورت است.
امیرنیا اظهار کرد: من با بسیاری از فعالان قرآنی کشورهای دیگر که در نمایشگاه حضور دارند صحبت کرده ام هیچ کدام حتی به اندازه نمایشگاه های استانی ما نیز نمایشگاه قرآن ندارند. بنابراین این می تواند یک الگو برای دیگران باشد و این الگو برای دیگران قابل قبول است و می توانند آن را انعکاس دهند.

انتهای پیام 


همدلی دستگاه‌ها با معاونت قرآنی وزارت ارشاد نکته مثبت نمایشگاه امسال
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها