بازدید: 12

3 مفقودی در سیل خراسان جنوبی‌

منبع : عصر ایران کد خبر: 1793771

باران های سیل آسای امروز در استان خراسان جنوبی باعث آبگرفتگی ۳۸ منزل مسکونی شد و سسل در شهرستان درمیان ۵ نفر گردشگر را گرفتار کرد و در شهرستان سربیشه نیز جان یک نفر را گرفت.

محمد بشیری زاده در گفت وگو با تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: با توجه به بارندگی های امروز شهرستان درمیان خسارت جانی نداشتیم اما خارت مالی وجود داشته که بعد از ارزیابی اولیه کارشناسان میزان خسارت ها اعلام خواهد شد.

فرماندار شهرستان درمیان با بیان اینکه در چند روستا آبگرفتگی خانه ها را داشتیم گفت: در روستای سریجان قهستان چند خانه دچار آبگرفتگی شد که گروه های امدادرسانی در منطقه حاضر شدند و در حال کمک رسانی به مردم هستند.

سیل همچنان در جریان است

وی افزود: در حال حاضر سیل در جریان است و مزارع شهرستان دچار آبگرفتگی شده و در حال ارزیابی خسارت هستیم.

بشیری زاده یادآور شد: از چند روز گذشته به روستاهایی که در مسیر و حریم رودخانه قرار دارند هشدار برای تخلیه منازل روستایی داده شده بود.

امدادرسانی به روستای سیل زده شیرگ

محمدجواد فلاحی فرماندار سربیشه نیز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم گفت: در حال ارزیابی خسارت ها و کمک رسانی به روستای سیل زده شیرگ هستیم، متاسفانه در این روستا یک نفر در اثر سیل جان خود را از دست داده و سه نفر گرفتار در سیلاب نجات یافتند.

سیلی که 5 شهرستان خراسان جنوبی را درگیر کرد و در سربیشه جان یک زن را گرفت / بارندگی ها ادامه دارد

وی اظهار داشت: آبگرفتگی منازل و معابر را در شهرستان سربیشه داریم اما اینها تنها برآوردهای اولیه است و بعد از ارزیابی خسارت ها توسط کارشناسان میزان خسارت اعلام خواهد شد.

مفقود شدن 3 نفر در درمیان

مدیر عامل هلال احمر خراسان جنوبی نیز از امداد رسانی به روستاهای سیل زده خبر داد و گفت: منابع محلی از مفقود شدن 3 نفر در درمیان به ما گزارش دادند اما دیگر خبری از پیگیری ها نشد.

محمدرحیم شهریاری افزود: احتمال می دهیم این سه نفر چوپان باشند اما هیچ پیگیری مجدد برای پیدا شدن این افراد نشد البته نیروهای امدادی در تلاش و امدادرسانی به سیل زدگان هستند.

گرفتار شدن 5 نفر گردشگر در سیلاب

وی ادامه داد: در شهرستان درمیان 5 نفر گردشگر داخلی گرفتار سیلاب شدند و تیم های امدادی نیز در طرف دیگر گرفتار سیبلاب اند که تلاش می شود با فروکش کردن سیلاب این گردشگران را نجات دهیم.

مدیرعامل هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: در درمیان دو نفر دانش آموز نیز گرفتار سیلاب بودند که توسط نیروهای امدادی نجات یافتند.

آبگرفتگی 38 منزل مسکونی در استان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی نیز اظهار داشت: از روز گذشته 67 تیم در حال آماده باش هستند و امروز بارندگی ها را در تمامی شهرستان های استان داشتیم.

میرجلیلی افزود: بیشترین بارندگی های امروز در انارک فردوس با 30 میلیمتر بارندگی گزارش شده و در مجموع 38 مورد آبگرفتگی منازل در استان گزارش شده است.


3 مفقودی در سیل خراسان جنوبی‌
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها