بازدید: 8

اعتراض به برگزاری نشست ترامپ علیه فلسطین در منامه

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1793755
گروه های مخالف بحرینی با محکوم کردن میزبانی منامه برای برگزاری نشست طرح رئیس جمهور آمریکا علیه مسئله فلسطین, لغو این نشست را خواستار شدند.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی العالم ؛ گروه های مخالف بحرینی با محکوم کردن میزبانی منامه برای برگزاری نشست طرح رئیس جمهور آمریکا علیه مسئله فلسطین, لغو این نشست در بحرین را خواستار شدند.
گروه های مخالف بحرینی بار دیگر مخالفت قاطعانه خود را با برگزاری نشست اقتصادی طرح ترامپ برای فیصله دادن به مسئله فلسطین در بحرین و همه طرح های عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل اعلام کردند. جریان الوفاء و جنبش حق, خواستار آمادگی برای گرامیداشت روز جهانی قدس تحت شعار «به سوی قدس» شدند.
گزارشگر العالم گفت رژیم بحرین با پذیرفتن اینکه نخستین مرکز برای اجرای طرح ترامپ برای فیصله دادن به مسئله فلسطین باشد, از عادی سازی روابط با اسرائیل در پشت پرده به توطئه علنی علیه فلسطین روی آورد. با وجود تهدید کردن رسانه های بحرینی و فعالان داخلی درباره انتقاد از برگزاری نشست اقتصادی در این چارچوب که منامه، اسرائیلی ها و برخی مسئولان و بازرگانان عرب را به مشارکت در آن دعوت کرد, با این حال مردم و گروه های بحرینی مخالفت گسترده خود را با آنچه جمعیت اسلامی وفاق ملی بحرین آن را خیانت بزرگ علیه مسئله قدس و فلسطین نامید, اعلام کردند. همچنین جمعیت عمل اسلامی (معروف به جنبش امل) اقدام رژیم برای عادی سازی روابط با اسرائیل را محکوم کرد و این رژیم را به لغو میزبانی این نشست فراخواند. به گفته جمعیت عمل اسلامی, به نفع بحرین نیست وارد توطئه هایی علیه فلسطینیان شود. جمعیت تجمع ملی دموکراتیک بحرین نیز مخالفت قاطع خود را با برپایی کارگاه طرح ترامپ در خاک بحرین و انواع راه های عادی سازی روابط با اسرائیل اعلام کرد. جریان الوفا و جنبش حق هم از مردم بحرین خواستند تا برای اعلام مخالفت با معامله کردن بر سر مسئله فلسطین و مقدسات آن و محکوم کردن جنایت رژیم بحرین و توطئه علیه مهم ترین مسئله امت, روز جهانی قدس را تحت شعار "به سوی قدس" گرامی بدارند.
بحرینی ها می گویند خاندان حاکم در بحرین و عربستان همچنان قدرت تصمیم گیری را از مردم بحرین گرفته اند و این دو رژیم از هر راهی برای عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل و هم پیمان شدن با آن علیه مردم فلسطین و مسائل امت عربی و اسلامی تلاش می کنند.
کد ویدیو
 

اعتراض به برگزاری نشست ترامپ علیه فلسطین در منامه
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها