بازدید: 9

سازمان ملل: انگلیسی‌ها روز به روز فقیرتر می‌شوند

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1793754

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد روز چهارشنبه با انتشار گزارشی ضمن انتقاد از دولت انگلیس که در اجرای سیاستهای ریاضتی خود بر پایه ایدئولوژی رفتار می کند و تعهدات خود را در زمینه حقوق بشر نادیده می گیرد، تاکید کرد تدابیر ریاضت اقتصادی میلیون ها انگلیسی را در فقر فرو برده است. طبق این گزارش که سازمان ملل متحد منتشر کرده است، یک پنجم جمعیت این کشور که معادل حدود چهارده میلیون نفر است، در فقر زندگی می کنند.

این گزارش در پایان ماموریت میدانی دوازده روزه فیلیپ آلستون مسئول رسیدگی به فقر و حقوق بشر در سازمان ملل متحد تهیه شده است. در این گزارش آمده است پیامدهای اجتماعی فاجعه بار تدابیر ریاضت اقتصادی قهقرایی که دولت محافظه کار انگلیس از سال 2010 به اجرا گذاشته است، همچنان ادامه دارد. این رویکرد دولت انگلیس با تعهدات این کشور در زمینه حقوق بشر کاملا مغایرت دارد.
پیش بینی می شود تا سال 2021 نزدیک به چهل درصد از کودکان انگلیسی گرفتار فقر شوند. بانکهای غذایی در انگلیس افزایش یافته، شمار بی سرپناهان به شکل نگران کننده ای بالا رفته، امید به زندگی برای برخی از گروههای اجتماعی در این کشور به شدت کاهش یافته و نظام معاضدت قضایی از بین رفته است با این حال دولت انگلیس با اصرار بر مواضعی که اتخاذ کرده است این شرایط را همچنان انکار می کند.
آلستون در این گزارش تاکید کرد نه رشد اقتصادی و نه سطح اشتغال بالا و مازاد بودجه انگلیس نتوانسته است پیامدهای تدابیر ریاضت اقتصادی را که در این کشور به اجرا گذاشته شده، جبران کند. دولت انگلیس سیاست های ریاضتی خود را بیشتر بر محور ایدئولوژی پیگیری می کند تا مطابق با یک برنامه اقتصادی. وزارت اشتغال و امور بازنشستگان انگلیس این گزارش انتقادآمیز را به شدت رد کرد و آن را غیرقابل باور و کاملا نادرست دانست.

سازمان ملل: انگلیسی‌ها روز به روز فقیرتر می‌شوند
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها