بازدید: 8

تبدیل سازمان میادین میوه و تره بار به «برند ملی»

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1793749
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار: سازمان مدیریت میادین را باید از یک «برند شهری» به یک «برند ملی» تبدیل کنیم
تبدیل سازمان میادین میوه و تره بار به «برند ملی»به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار به مناسبت «هفته روابط عمومی» با تاکید بر نقش و جایگاه روابط عمومی ها در تعامل سازمان ها با شهروندان و نهاد های دیگر گفت: سازمان مدیریت میادین را باید از یک «برند شهری» به یک «برند ملی» تبدیل کنیم و برای تحقق این مهم، روابط عمومی سازمان از جایگاه ویژه ای برخوردار است.
سید سعید راد با اشاره به تلاش های سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در جهت کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری با استفاده از ظرفیت داخلی مجموعه افزود: تلاش کردیم تا هیچ کاری بدون ترک تشریفات انجام نشود و همه قرارداد های سازمان در سامانه شفافیت شهرداری تهران ثبت شود.
وی با تاکید بر مدیریت هزینه ها در شرایط اقتصادی موجود و ضرورت حذف تشریفات زائد گفت: مدیریت هزینه ها موجب شد تا هزینه های سازمان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با وجود افزایش قابل توجه هزینه ها و نرخ قابل ملاحظه تورم، تنها ۲ درصد رشد داشته باشد.
راد، رعایت حقوق شهروندان و «مشتری مداری» را مهم ترین اولویت سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار دانست و اظهار کرد: برای تحقق این هدف، سه اصل «کیفیت مطلوب»، «قیمت مناسب» و «تنوع محصول» باید با جدیت در تمامی میادین و بازار ها دنبال شود و مدیران میادین باید با جدیت بیشتری بر امور نظارت نمایند.
وی به اهمیت و ضرورت تعامل سازنده و همکاری بیشتر با رسانه ها اشاره کرد و افزود: هدفی که رسانه ها دنبال می کنند، خدمت رسانی بهتر و بیشتر ما به مردم است که هدف سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار نیز همین است، بنابراین ما رسانه ها را در راه رسیدن به این هدف مشترک، دوست و همکار خود می دانیم.
راد با بیان اینکه بر سر حقوق شهروندان با هیچ کس مماشات نخواهیم کرد، تصریح کرد: برای کالا هایی که به میادین و بازار های میوه و تره بار وارد می شوند، باید استاندارد تعیین شود و رعایت استاندارد های کیفی سازمان در قرارداد ها لحاظ شود و با فساد احتمالی با هر شکل و به هر شیوه به شدت برخورد کنیم.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در پایان با تاکید بر اینکه رضایت شهروندان موجب دلگرمی در کار و ادامه راه می شود، خاطرنشان کرد: برای خدمت رسانی به شهروندان و عرضه کالا های تنظیم بازار، همواره در کنار دولت بوده و هستیم و تلاش می کنیم در این راه از همه امکانات موجود در ۲۴۶ میدان و بازار خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

تبدیل سازمان میادین میوه و تره بار به «برند ملی»
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها