بازدید: 5

احزاب لبنان کنفرانس معامله قرن در بحرین را محکوم کردند

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1793748
گروه بین‌الملل – احزاب و نیروهای ملی لبنان در بقاع، ضمن بیانیه‌ای کنفرانس موسوم به (امنیت و شکوفایی) که با مدیریت آمریکا قرار است در ۲۵ و ۲۶ ژوئن (۴ و ۵ تیر) در راستای زمینه سازی اجرای «معامله قرن» در رابطه با چالش‌های میان فلسطین و رژیم صهیونیستی در بحرین برگزار گردد، را محکوم کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از المنار؛ احزاب لبنان این کنفرانس را اقدامی ننگین در راستای ادغام مسالمت آمیز اسرائیل در بافت عربی به عنوان یک پدیده طبیعی با چشم پوشی از وقاحت تاریخ خونین این رژیم و اغتصاب حقوق مردم و مقدسات مسلمانان دانست.

احزاب لبنان با اشاره به اینکه مواجهه با رژیم صهیونیستی، مقابله ای تاریخی و حقوقی و وجودی میان یک طرح اغتصابی - استعماری و پروژه ملی و مردمی آزادیخواهانه است، ابراز داشت: ترامپ و نتانیاهو حق ندارند به آن وجهی اقتصادی و متمرکز بر امنیت و اهداف اقتصادی بدهند.

گفته می شود آمریکا و بحرین در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که منامه پایتخت بحرین طی روزهای سوم و چهارم مرداد میزبان نشستی با هدف جذب سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در مناطق فلسطین در راستای مرحله اول معامله قرن خواهد بود و در این کنفرانس نمایندگان دولت ها، جامعه مدنی و سرمایه گذاران برای آغاز اجرای بخش اقتصادی معامله قرن شرکت خواهند کرد.

کشورهای عربستان سعودی و امارات نیز در حالی از این کنفرانس استقبال کرده اند که گروه های فلسطینی قاطعانه با این کنفرانس مخالفت کردند و جنبش حماس مستقر در نوار غزه تحریم این کنفرانس را خواستار شد.

این در حالی است که وزارت خارجه امارات متحده عربی مدعی شده است که این کنفرانس، آینده مردم منطقه را تضمین می کند و هدفی بلند برای برطرف کردن رنج های مردم فلسطین تشکیل می دهد.
انتهای پیام

احزاب لبنان کنفرانس معامله قرن در بحرین را محکوم کردند
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها