بازدید: 5

شایعه‌سازان سیل خراسان شمالی در فضای مجازی دستگیر شدند

منبع : انتخاب کد خبر: 1790367
رئیس پلیس فتای خراسان شمالی گفت: در پی وقوع سیل‌های اخیر در استان، افرادی با سوءاستفاده از وضع موجود در فضای مجازی اقدام به جعل تصاویر و ساخت کلیپ‌های دروغین کردند و موجب شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی شدند.این افراد شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

رئیس پلیس فتای خراسان شمالی از شناسایی و دستگیری عامل شایعه ساز درخصوص سیل در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس سرگرد یوسف شاکری در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع سیل های اخیر در استان، افرادی با سوءاستفاده از وضع موجود در فضای مجازی اقدام به جعل تصاویر و ساخت کلیپ های دروغین کردند و موجب شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی شدند.

وی افزود: در همین راستا پلیس فتای استان موفق شد با انجام اقدامات رصد اطلاعات در شبکه های مجازی فردی که در گروه ها و کانال ها اقدام به شایعه پراکنی و ایجاد رعب و وحشت برای هم استانی ها کرده است را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کند.

شاکری با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی خواهد شد، خاطرنشان کرد: پیگیری های پلیس جهت شناسایی و برخورد با شایعه سازان فضای مجازی هم چنان ادامه دارد و کاربران با انتشار و کپی کردن هر پیام کذب یا واقعی در فضای مجازی، می بایست پاسخگوی تبعات و عواقب آن باشند.

رئیس پلیس فتای خراسان شمالی در پایان تصریح کرد: کاربران فضای مجازی به شایعات و دروغ پردازی های برخی افراد در شبکه های مجازی توجه نکرده و به آن دامن نزنند و اخبارموثق را تنها از طریق رسانه ملی و خبرگزاری های معتبر دنبال کنند و هم چنین در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک و محتوای مجرمانه ، آن را از طریق بخش ارتباطات مردمی در وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.


شایعه‌سازان سیل خراسان شمالی در فضای مجازی دستگیر شدند
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها