بازدید: 24

صعود احمدی به فینال

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1787218
تکواندوکار وزن ۶۳- کیلوگرم ایران در رقابت های جهانی منچستر فینالیست شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، بیست و چهارمین دوره رقابت های جهانی منچستر که از ۲۵ اردیبهشت در سال «آرنا» منچستر انگلیس آغاز شده است، امروز با راهیابی تکواندوکار وزن ۶۳- کیلوگرم ایران به دیدار نهایی ادامه یافت.
در این وزن سروش احمدی نماینده ایران بود که ابتدا «کریستوفر صباغ» از لبنان را با نتیجه ۲۴ بر ۲ شکست داد، سپس «حمد مبارک» از عربستان را با حساب ۲۲ بر ۲ از پیش رو برداشت و در ادامه «ابراهیم زرمان» از اندونزی را با نتیجه ۲۱ بر یک مغلوب کرد.
او در مرحله چهارم، با نتیجه ۲۲ بر ۱۴ از سد «جواد آقایف» از جمهوری آذربایجان گذشت و در نیمه نهایی «جواد آچاب» تکواندوکار مطرح بلژیکی را با نتیجه ۶ بر سه شکست داد تا علاوه بر قطعی کردن مدال نقره به فینال برسد. احمدی فردا در دیدار نهایی مقابل «شوآی ژائو» از چین قرار می گیرد.
در وزن ۸۰- کیلوگرم مهران برخورداری در گام نخست «اوریل آدریانو» از مکزیک را ۲۲ بر ۱۳ برد اما مقابل «طاهیر گولیس» از آلمان ۲۹ بر ۱۶ نتیجه را واگذار کرد و حذف شد.
همچنین کیمیا همتی در وزن ۶۷- کیلوگرم بانوان ابتدا «کاردید آکاستا» از کوبا با نتیجه پنج بر سه به برتری رسید، سپس «لارن ویلیامز» از انگلیس را ۳۱ بر ۱۵ شکست داد اما مقابل «فریدا عزیزاف» آذربایجانی ۲۱ بر هشت باخت و از دور رقابتها کنار رفت.
هر سه تکواندوکار امروز ایران نخستین حضور خود را در رقابت های جهانی تجربه کردند.
فردا یکشنبه در آخرین روز مسابقات قهرمانی جهان علاوه بر رقابت سروش احمدی در فینال، سجاد مردانی در وزن هشتم و یلدا ولی نژاد در وزن پنجم برای ایران به روی شیاپ چانگ می روند.


صعود احمدی به فینال
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها