بازدید: 53

ارسال گزارش حادثه بندر فجیره به شورای امنیت

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1784689
امارات، عربستان سعودی و نروژ گزارش مربوط به حادثه بندر فجیره را به شورای امنیت سازمان ملل و سازمان آب‌های بین‌المللی ارسال کردند.

ارسال گزارش حادثه بندر فجیره به شورای امنیتبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، امارات، عربستان سعودی و نروژ گزارش مربوط به حادثه بندر فجیره را به شورای امنیت سازمان ملل و سازمان آب های بین المللی ارسال کردند.

امارات، عربستان و نروژ می گویند گزارش مربوط به حادثه بندر فجیره را که در آن چهار فروند کشتی باری بنا به گفته وزارت خارجه امارات، هدف «حمله مخرب» قرار گرفت، تقدیم شورای امنیت و سازمان آب های بین اللملی کردند.

سه کشور مزبور چهارشنبه گذشته با ارسال نامه ای مشترک به شورای امنیت، این حادثه که در تاریخ ۱۲ می رخ داده بود را تشریح کردند.

در بخشی از گزارش مربوطه آمده: تحقیقات در خصوص این حادثه در جریان است و نتایج تحقیقات پس از پایان آن، تقدیم شورای امنیت خواهد شد.

سه کشور مذکور در نامه مشترک خود تاکید کردند این رویداد، تهدیدی برای امنیت و صلح جهانی است و سلامت و امنیت خطوط کشتی رانی را در معرض خطر قرار می دهد.

چند روز پیش، وزارت خارجه امارات اعلام کرد چهار کشتی باری متعلق به کشورهای مختلف در حاشیه آب های شرقی این کشور در نزدیکی بندر فجیره هدف «عملیات خرابکارانه» قرار گرفته اند، اما به کسی آسیبی نرسیده است. دو کشتی از چهار کشتی متعلق به عربستان سعودی بوده است.

انتهای پیام/


ارسال گزارش حادثه بندر فجیره به شورای امنیت
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها