بازدید: 12

ارج‌نامه‌ای برای یک حافظ‌شناس منتشر شد

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1783813
گروه ادب ــ ارج‌نامه استاد سعید حمیدیان، حافظ شناس کشورمان در قالب کتابی به همت نشر قطره منتشر شد.

جمعه/////ارج نامه ای برای یک حافظ شناس منتشر شدبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ کتاب «پیش ادیب عشق»، ارج نامه استاد سعید حمیدیان، حافظ شناس برجسته کشورمان به کوشش احمدرضا بهرام پور و محمد امیرجلالی تدوین و به همت نشر قطره چاپ و منتشر شد.

در مقدمه این کتاب آمده است؛ تدوین ارج نامه در بزرگداشت منزلت فرهنگی مفاخر عرصه های دانایی و فرهنگی از سنت های پسندیده و البته نوین است و اندیشه تدوین ارج نامه استاد سعید حمیدیان، نه اتفاقی بود و نه نیازی به استخاره و تفأل داشت. ارج و اعتبار پژوهش های استاد را، در بسامد استناد به آثار وی درخواهیم یافت.

پیوستگی و استمرار پنجاه ساله در پژوهش های ادبی، نگاه ایرانی، جهانی و اکنونی به ادبیات، تنوع در حیطه پژوهش های ادبی، نگاه انتقادی به آثار و آرای گذشتگان و اکنونیان، نگاه ساختاری به متون در کنار نگاه پیوستاری به تاریخ ادبی ایران، نگرش دانشورانه، توأم با نثری پرتکاپو و ذوق برانگیز، رعایت همیشگی ساخت انسان و مداراگری و اخلاق مداری و آموزگاری بی دریغ و به دور از خودمرادانگاری و مقلدپروری از جمله دلایل این اعتبار است.

یادآور می شود، این کتاب به همت نشر قطره در قطع وزیری با جلد سخت و ۶۳۲ صفحه مصور به قیمت ۹۰ هزار تومان منتشر شده است.

سعید حمیدیان، استاد گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی و حافظ شناس برجسته کشورمان است. تاکنون آثار متعددی از وی به چاپ رسیده، اما کتاب «شرح شوق» برگزیده جایزه کتاب سال در گروه نقد ادبی شده است. این کتاب شرح و تحلیل اشعار شمس الدین محمد حافظ شیرازی و محصول سی سال تأمل، پژوهش و تدریس مؤلف یادشده است. از وی پیش از این آثاری در سه بخش تألیفات، ترجمه ها و تصحیحات به چاپ رسیده است.

انتهای پیام


ارج‌نامه‌ای برای یک حافظ‌شناس منتشر شد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها