بازدید: 11

چالش‌های فرهنگی و قرآنی در جامعه اسلامی بررسی شد

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1783806
گروه‌ بین‌الملل - فضه سادات حسینی پژوهشگر عرضه زنان و خانواده، تصریح کرد: اگر سیاست‌گذاران سبک زندگی ایرانی و اسلامی را ملاک قرار ندهند، بیشتر از هرچیز ضرر آن متوجه مردم و خانواده می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ نشست تخصصی «چالش های فرهنگی و قرآنی در جامعه اسلامی» پنج شنبه شب 26 اردیبهشت ماه، در غرفه این خبرگزاری واقع در مصلای امام خمینی(ره) محل برپایی بیست وهفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.

فضه سادات حسینی پژوهشگر عرضه زنان و خانواده طی سخنانی در این نشست با اشاره به تأکید امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بر جایگزینی فرهنگ اسلامی به جای فرهنگ طاغوتی گفت: این انقلاب با اهداف مختلف از جمله هدف فرهنگی پیروز شد که امروز همانند خاری در چشم در دشمنان است. الگو شدن انقلاب اسلامی یکی از چیزهایی است که دشمنان از آن هراس دارند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد «آرایش جنگی» در مقابل دشمنان، تصریح کرد: اکنون ما در شرایط جنگی هستیم و این جنگ نرم است. برخی ها با تبلیغات و هزاران رنگ و لعاب می خواهند مسیر ما را عوض کنند و به سمت دیگری سوق دارند. علاوه بر فشارهای خارجی برخی می خواهند با فشار داخلی مردم را ناامید کنند.

حسینی در ادامه با اشاره به این موضوع که تفاوت ایران با دیگر کشورها در موضوع رهبری است، افزود: ایرانی کشوری است که صاحب و ولی دارد. مهم ترین مسئله برای حل چالش های فرهنگی این است که سخنرانی و راهکارهای ایشان را باید به عنوان معیار در نظر بگیریم و پشت سر ایشان حرکت کنیم.

پژوهشگر عرصه زنان و خانواده تصریح کرد: رهبر انقلاب بحث نفوذ فرهنگی را مطرح می کنند که توسط عناصر داخلی و خارجی صورت می گیرد. ایشان درباره نفوذ هشدار داده اند و افق های زیادی را پیش روی چشمان ما باز کرده اند.

حسینی ادامه داد: متأسفانه برخی از سیاست گذاران فرهنگی کشور در مواردی از گفتمان امام(ره) و رهبری فاصله گرفته اند. مسئولی که سخنی را می گوید باید به آن اعتقاد داشته باشد. در غیر این صورت حرفش اثرگذار نیست و فایده ای ندارد. اگر سیاست گذاران سبک زندگی ایرانی و اسلامی را ملاک قرار ندهند، بیشتر از هرچیز ضرر آن متوجه خانواده و مردم می شود.

وی با اشاره به خطرات و معضلات پدیده ازدواج های سفید گفت: اگر در کشور تعهد در زنان وجود نداشته باشد و خانواده جایگاه خود را از دست بدهد فرزندانی که متولد می شوند بی آرمان و بی هدف خواهند بود.

حسینی با بیان این که نظام سلطه تلاش می کند که به ایران صدمه بزند، تصریح کرد: ایران کشوری است که نظام طاغوت و ابرقدرت ها را نمی پذیرد. بنابراین نظام سلطه همواره سعی می کند که راهی را برای ضربه زدن به اسلام پیدا کند. در این باره از تهدیدهای اقتصادی و نظامی گرفته تا تغییر در اولویت ها و ذائقه های فرهنگی را می توان مثال زد.

پژوهشگر عرصه زنان و خانواده تصریح کرد: افراد زیادی هستند که برای اجرای این پروژه ها میلیون ها دلار پول می گیرند و همواره سعی می کنند که به ایران آسیب وارد کنند. نظام سلطه با همه ابزارها سرکار است. یک بار با حربه آزادی و یک بار حقوق بشر. در حالی که این شعارها ظاهری است و اعتقاد چندانی هم به آن ها ندارند.

انتهای پیام

چالش‌های فرهنگی و قرآنی در جامعه اسلامی بررسی شد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها