بازدید: 16

ایثار اجتماعی، ادامه فرهنگی ایثار و شهادت است

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1783740
گروه جهاد و حماسه ــ فرهاد مجلسی، مدیر خانه فرهنگ ایثار گفت: در این خانه سعی داریم به مردم بگوییم ایثار اجتماعی در حقیقت ادامه راه ایثار و شهادت است که باید به شکل جدی پیگیری شود.
فرهاد مجلسی
فرهاد مجلسی، مدیر خانه فرهنگ ایثار، در گفت وگو با خبرنگار ایکنا؛ درباره فعالیت های این مرکز اظهار کرد: خانه فرهنگ ایثار برای سال پنجم در نمایشگاه قرآن حضور دارد. این مرکز سعی دارد با اقدامات خود فرهنگ ایثار، شهادت و فداکاری را ترویج کند.
وی افزود: این خانه تلاش دارد تا به مردم بگوید فرهنگ ایثار و شهادت تنها در دفاع مقدس خلاصه نمی شود، بلکه ایثار اجتماعی هم می تواند نمونه ای از فرهنگ ایثار باشد. برای مثال موضوعاتی، چون سیل و زلزله از جمله محور هایی است که روی آن تاکید وِیژه داریم. در حقیقت پیام ما این است در شرایط فعلی، کمک به سیل زدگان و زلزله زدگان می توان شکلی زیبا از ایثار را در برگیرد.
مدیر خانه فرهنگ ایثار ادامه داد: از دیگر فعالیت های این مرکز مسابقه ایثارنوشت است. این مسابقه با مشارکت مردم رخ می دهد. در این مسابقه از مردم می خواهیم خاطرات خود را در زندگی روزمره که به نوعی تداعی گر ایثار است برای ما نوشته و ارسال کنند تا به بهترین خاطره جایزه اهدا شود.
وی تصریح کرد: موضوع دیگری که در این خانه مد نظر قرار می گیرد موضوع رونق تولید است. در این بخش هم از مردم خواسته ایم تا برای ما بنویسند رونق تولید از دیدگاه آنان چیست. همچنین راه هایی که از نگاه آن ها منجر به رونق می شود را به ما پیشنهاد دهند.
مجلسی در پایان تاکید کرد: میز گفتمان ایثار سومین فعالیتی است که ما در این خانه انجام می دهیم. در این میزگرد مردم دور یک میز نشسته و پیرامون موضوع ایثار بحث و گفت وگو می کنند. این موضوع باعث می شود تا هم آسیب شناسی صورت گیرد هم این که فرصت ها شناسایی شود.

انتهای پیام

ایثار اجتماعی، ادامه فرهنگی ایثار و شهادت است
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها