بازدید: 11

نمایشگاه قرآن هر ساله افت کیفی و کمی دارد

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1783471
گروه هنر ــ یک خوشنویس و منبت‌کار گفت: با توجه به این‌که بیش از 15 دوره در نمایشگاه قرآن حضور دارم، باید بگویم با نهایت تأسف این رویداد هر ساله نسبت به قبل، افت کمی و کیفی دارد.

فضل الله فیضی، خوشنویس و منبت کار در گفت وگو با خبرنگار ایکنا؛ نمایشگاه بیست وهفتم قرآن را مأمنی برای هنرمندان نام برد و گفت: بیش از ۱۵ دوره است که در نمایشگاه حضور پیدا می کنم. این مسئله نیز هیچ ربطی به مسائل مالی ندارد، چون بیرون از نمایشگاه شاید به لحاظ مادی می توانستم بیشتر درآمدزایی داشته باشم، اما این محل فضایی دارد که هر هنرمندی که علاقمند به قرآن است، دوست دارد آن را تجربه کند. در حقیقت نمایشگاه قرآنی محلی است که برای علاقمندان قرآنی ایجاد انگیزه و ایده می کند تا کار های بهتری خلق کنند. حداقل برای من این گونه بوده، چون هر ساله در نمایشگاه بهترین کارهایم را خلق می کنم.
وی افزود: نکته تأسف آور برایم این است که چرا چنین نمایشگاهی هر سال از کمیت و کیفیتش کاسته می شود، درصورتی که بهترین محلی که در آن می توان کار قرآنی انجام داد، نمایشگاه قرآن است، اما متاسفانه هرگاه قرار است صرفه جویی صورت گیرد، اولین جایی که به ذهن می رسد مراکز قرآنی است. نکته دیگر این که مسئولان هنری هم علاقه ای برای فعالیت قرآنی نشان نمی دهند و به نوعی کارکردن در این حوزه را برای خود مفید نمی دانند! پس در چنین شرایطی، طبیعی است نمایشگاه قرآن هر ساله از کمیت و کیفیتش کاسته می شود.
این هنرمند درباره چرایی به وجود آمدن چنین اتفاقی گفت: به نظرم دلیل اصلی به وجود آمدن چنین فضایی را در عملکرد مسئولان باید جست وجو کرد، چون آن ها با کردارشان به نوعی مردم را از این موضوعات دور کرده اند، درصورتی که اگر فرهنگ قرآنی در همه اقشار مد نظر قرار گیرد شاهد خواهیم بود موضوعات قرآنی از پرمخاطب ترین بخش هایی هستند که در کشور ما وجود دارد.
وی در انتها با بیان این که هنرمندان قرآنی جزو مظلوم ترین اقشار در میان هنرمندان هستند، گفت: متأسفم این را می گویم، اما هنرمندانی که در حوزه قرآن کار می کنند، مظلوم ترین اقشار در میان هنرمندان هستند، چون هنر آن ها عموماً خریدار لازم را ندارد، حتی ما در برپایی نمایشگاه اختصاصی با مشکل جدی رو به رو هستیم. این وضعیت در حالی است که مردم فکر می کنند افرادی که کار قرآنی می کنند تأمین مالی هستند، اما ای کاش می شد مظلومیت هنرمندان قرآنی را به مردم بازگو کرد.
انتهای پیام

نمایشگاه قرآن هر ساله افت کیفی و کمی دارد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها