بازدید: 18

شناسایی نخبگان در دانشگاه و مدرسه نیست/ عدالت نیست که حقوق کارگر با نخبه یکسان باشد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1783464

شناسایی نخبگان در دانشگاه و مدرسه نیست/ عدالت نیست که حقوق کارگر با نخبه یکسان باشدبه گزارش خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت درمراسم افطاری ویژه دانشجویان استعداد های درخشان دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، اظهار کرد: همواره  انتظار نخبگان کشور از دولت و انتظار مردم و دولت از نخبگان وجود دارد و معتقدم که دولت ها و نظام ها باید نخبگان را شناسایی کنند.

وی ادامه داد:  به نظربنده  شناسایی نخبه در دانشگاه و مدرسه نیست و ما باید نخبگان را در خانواده ها شناسایی کنیم؛ نخبگانی داریم که به دلیل فقر و دیگر مشکلات شناسایی نمی شوند بنابراین مسیر زندگی شان  تغییر می کند البته  زیرا فقر عامل رشد نیست و محرومیت مانعی برای آن می شود.

نمکی بیان کرد: وظیفه حکومت ها این است که به جای نخبه کشی نخبه شناسی کنند و در این هنگام باید مسیر را برای این افراد باز کنند تا نخبگان در مسیر رشد و تعالی قرار بگیرند.

وزیر بهداشت ادامه داد: باید مسیر پیشرفت را فراهم کنیم وگرنه نخبگان در مسیر راه پیاده و منصرف می شوند و البته معتقدم که باید نخبه نوازی کنیم، زیرا بانخبگان یک مملکت نمی توان مانند افراد عادی رفتار کرد، زیرا عدالت در کشور این نیست که همه را با یک چشم ببینیم و حقوق کارگر با نخبه یکسان باشد.

کوچ نخبگان بر اثر غفلت از آنها

نمکی گفت: اگر ما به جای نخبه نوازی آنها را خدای نکرده نادیده بگیریم انها از کشور  مهاجرت می کنند، بنابراین برای ماندگاری نخبگان در کشور باید زیر ساخت های لازم را باید فراهم کنیم چراکه  اگر نخبگان قدر و منزلت نداشته باشند هیچ نخبه ای در کشوری باقی نمی ماند

وی با اشاره به اینکه سیاست های نخبگان در وزارت بهداشت در حال تدوین است؛ گفت: این سیاست ها  باید به بنیاد ملی نخبگان ارائه و سپس به تصویب برسد.

وزیر بهداشت بیان کرد:  باید شناسایی نخبگان انجام و زیر ساخت های حرکت و رشد نخبه در کشور فراهم شود و معتقدم که نباید این استعداد خدادادی را هدر ندهیم  بلکه باید به عنوان امانت الهی به شکل پاکیزه از آن نگهداری کنیم

نمکی افزود: پویایی کشور با تفکر نخبگان است البته  این افراد هم نباید با کوچکترین ناملایماتی قهر کنند؛  دنیا با کژ فهمی اداره نمی شود بلکه با تفکرات نخبگان به خوبی اداره می شود.

انتهای پیام/


شناسایی نخبگان در دانشگاه و مدرسه نیست/ عدالت نیست که حقوق کارگر با نخبه یکسان باشد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها