بازدید: 15

پایان نامه با ارز دولتی باید کاربردی باشد

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1783414
وزیر بهداشت گفت: پایان نامه و کارهای تحقیقاتی بین المللی که با بودجه های کشور انجام می شود باید نتیجه و دستاوردی برای کشور داشته باشد و نباید این پایان نامه ها فقط ارز بری داشته ولی کاربری نداشته باشد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سعید نمکی در دیدار با دانشجویان استعدادهای درخشان دانشگاه های علوم پزشکی کشور افزود: اولویت در استخدام ها باید برای نخبگان باشد و بايد بین کسی که بیشتر درس خوانده و کسی که کمتر خوانده تفاوت وجود داشته باشد.
وزیر بهداشت تصریح کرد: باید نخبگان کشور شناسایی شوند البته باید از داخل خانواده ها شناسایی کرد، خانواده هایی که فرزندان با استعدادشان به دلیل محرومیت شناسایی نمی شوند.
وی گفت: اولین وظیفه حکومت هاست که نخبه شناسی کنند و مسیر را برای رشد نخبگان باز کنند.
نمکی افزود: عدالت به این نیست که حقوق یک دانشمند نخبه با یک کارگر به یک اندازه باشد، یکی از دلایلی که نخبگان کوچ می کنند این است که نخبه نوازی در آن کشور جایی ندارد باید برای ماندگاری نخبگان در کشور زیر ساخت ایجاد کرد.
وزیر بهداشت عنوان کرد: مردم و مسئولین هم از نخبگان انتظاراتی دارند، مردم می دانند که رشد و تحرک در کشور با اندیشه های نخبگان شکل می گیرد. نخبگان نباید با کوچکترین سختی، قهر کنند و مبادا رنجش خاطر در نخبگان باعث شود که فکر کنند ایران را می شود فراموش کرد، شما دانشجویان استعدادهای درخشان مطمئن باشید هر جای دنیا هم که باشید قلبتان برای ایران خواهد تپید.


پایان نامه با ارز دولتی باید کاربردی باشد
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها