بازدید: 10

افزایش ۵ برابری اعتبار برای تامین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1783374
پرنیان گفت: در سال ۹۷ حدود ۴۵ میلیارد تومان در حوزه زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی هزینه کردیم که امسال این رقم باید افزایش ۵ برابری یابد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شاتا، صابر پرنیان در پنجاه و یکمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در فرمانداری پاکدشت برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: در سطح شهرک های صنعتی استان تهران به یک هزار و ۷۰۱ مگاوات برق نیاز داریم که حدود ۵۳۷ مگاوات آن تامین شده است و تامین ۱۳۴ مگاوات به صورت اضطراری لازم و ضروری است.

وی بیان کرد: به حدود ۴۰۰ میلیارد تومان با براورد سال گذشته برای تامین برق شهرک های صنعتی مستقر در استان تهران نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با اعلام اینکه به یک هزار و ۶۷۶ لیتر بر ثانیه آب در شهرک های صنعتی تهران نیازمندیم، گفت: تامین ۳۰۰ لیتر بر ثانیه آن به صورت اضطراری و ضروری باید در دستور کار قرار بگیرد.

پرنیان به کلنگ زنی شهرک صنعتی پوشاک در سال ۱۳۹۵ اشاره کرد و افزود: برای این شهرک ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار توسط بخش خصوصی اختصاص داده شده است که با رفع موانع این شهرک تحرک جدیدی در حوزه پوشاک ایجاد خواهد کرد.

وی همچنین ادامه داد: مطالعات شهرک صنعتی ict نیز توسط کنسرسیومی متشکل از ایران و انگلیس و ترکیه انجام شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با اعلام اینکه ۴۷ بافت صنعتی فاقد مجوز در استان تهران وجود دارد، بیان کرد: واحد های مستقر در این بافت ها مشکلات عدیده ای در زمینه پروانه، زیر ساخت و .. دارند که باید مورد رسیدگی واقع شود.

بیشتر بخوانید: خسارت بیش از ۲۲۰۰۰ میلیارد ریالی سیل به بخش صنعت، معدن و تجارت کشور

گفتنی است، پنجاه و یکمین جلسه ستاد اقتصاد مقاوتی استان تهران با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز پنج شنبه در فرمانداری پاکدشت برگزار شد و در آن به بررسی مهمترین مشکلات توسعه ای استان پرداخته شد.

در این جلسه جمعی از مدیران شهرک های صنعتی مستقر در استان تهران مهمترین مشکلات این شهرک ها را بیان کردند که تامین زیرساخت ها از جمله آب و برق و موضوع مالیات بر ارزش افزوده از جمله آن ها بود.

انتهای پیام/


افزایش ۵ برابری اعتبار برای تامین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها