بازدید: 5

اعتبارنامه سفیر و نماینده دائم ایران به مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی تقدیم شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1783371
علیرضا کاظمی ابدی اعتبارنامه خود را به مدیرکل این سازمان تقدیم کرد.
اعتبارنامه سفیر و نماینده دائم ایران به مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی تقدیم کردبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  «علیرضا کاظمی ابدی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح های شیمیایی OPCW امروز (پنجشنبه) با حضور در مقر این سازمان در لاهه اعتبارنامه خود را به «فرناندو آریاس» مدیرکل این سازمان تقدیم کرد.

در این دیدار دو طرف بر اهمیت موضوع ممنوعیت سلاح های شیمیایی، حفظ دستاورد های سازمان و نقش دبیرخانه در این زمینه تاکید کردند.

سفیر کشورمان یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران با بیش از ۷۰ هزار مصدوم و قربانی سلاح های شیمیایی، برای این سازمان و هدف غایی آن یعنی ممنوعیت سلاح های شیمیایی اهمیت خاصی قائل است، چرا که هر نوع استفاده از سلاح های شیمیایی اعم از تروریستی یا نظامی و یا توسط دولت ها یا بازیگران غیردولتی صورت گرفته باشد، جنایت علیه همه انسان ها و نه فقط قربانیان آن سلاح ها محسوب می شود.

کاظمی ابدی پس از قدردانی از تلاش های دبیرخانه فنی در اجرای وظایف سازمانی براساس کنوانسیون سلاح های شیمیایی، بر لزوم حفظ ماهیت تخصصی سازمان و عدم سیاسی شدن فضای حاکم بر آن تاکید کرد.

مدیرکل سازمان نیز به حضور فعال هیات کشورمان در اجلاس های سازمان اشاره و بر بیطرفی اعضای دبیرخانه در همه امور تاکید کرد.

وی همچنین به سفر دو سال قبل خود به ایران و دیدار با برخی قربانیان سلاح های شیمیایی اشاره کرد.

شایان ذکر است که سفیر و نماینده دائم و سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان از تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه به مدت یک سال به عنوان معاون شورای اجرایی سازمان تعیین شده است.

همچنین، کاظمی ابدی دیروز (چهارشنبه) ۲۵ اردیبهشت ماه استوارنامه خود را به «ویلم الکساندر» پادشاه هلند تقدیم کرد.

انتهای پیام/

اعتبارنامه سفیر و نماینده دائم ایران به مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی تقدیم شد
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها