بازدید: 4

مواجهه نخست وزیر انگلیس با دور جدید فشار‌ها برای استعفا

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1783131
نخست وزیر انگلیس در ادامه بحران‌های ناشی از عدم موفقیت در اجرای برگزیت، امروز برای ارائه توضیحات در مورد استعفایش با فراکسیون قدرتمند حزب متبوع خود دیدار خواهد کرد.
مواجهه نخست وزیر انگلیس با دور جدید فشار ها برای استعفابه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛  «ترزا می» که در پی ناکامی در اجرای برگزیت با چالش های بسیاری مواجه شده است، اکنون از سوی هم حزبی های خود برای اعلام زمان استعفا از سمتش تحت فشار قرار گرفته است.

به گزارش ایوینینگ استاندارد، نخست وزیر انگلیس امروز (پنجشنبه) برای پاسخگویی به درخواست اعضای ارشد حزب محافظه کار –حزب متبوع می- مبنی بر اعلام زمان استعفا از سمت نخست وزیری با آنان دیدار خواهد کرد.

توافق برگزیت پیشنهادی می که تاکنون سه بار در پارلمان این کشور موفق به کسب رای لازم برای تصویب نشد و نیز چند هفته مذاکره بی نتیجه با حزب کارگر که از دیدگاه بسیاری از محافظه کاران ایده ای غیرمعمول بود، هم حزبی های نخست وزیر انگلیس را در مورد استعفای وی به اجماع نظر رساند.

محافظه کاران که در انتخابات محلی انگلیس متحمل شکست سنگینی شده بودند، انتخابات پارلمان اروپا در ۲۳ ماه مه (۲ خرداد) را پیش رو دارند.

ترزا می قصد دارد توافق برگزیت را اوایل ماه ژوئن برای چهارمین بار برای رای گیری به پارلمان ببرد. وی پیشتر اعلام کرده بود که در صورت موافقت پارلمان با این توافق وی از سمت خود کناره گیری خواهد کرد. اکنون حزب محافظه کار خواستار تعیین تاریخ دقیق کناره گیری وی از نخست وزیری شده است.

در همین راستا نخست وزیر انگلیس امروز با اعضای ارشد کمیته ۱۹۲۲ تاثیرگذار حزب متبوع خود دیدار خواهد کرد. کمیته از می درخواست کرده تاریخ دقیق استعفای خود از قدرت را مشخص کند.

می که در ماه دسامبر توانست رای اعتماد پارلمان را به دست آورد، تحت قوانین درونی حزب دیگر مجاز به استفاده از فرصت مشابه نیست.

انتهای پیام/

مواجهه نخست وزیر انگلیس با دور جدید فشار‌ها برای استعفا
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

گزارش ها

خبر‌های تازه از مجمع «دروز» / ‏احتمال لغو این مجمع بخاطر تنها یک گزارش

خبر‌های تازه از مجمع «دروز» / ‏احتمال لغو این مجمع بخاطر تنها یک گزارش

تمدید مهلت مفت خری / یک گزارش بودار از سمت جاده مخصوص

تمدید مهلت مفت خری / یک گزارش بودار از سمت جاده مخصوص