بازدید: 10

دیدار «خصوصی» وزرای ایران و ژاپن در توکیو

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1783123
وزیر امور خارجه که به دعوت همتای ژاپنی خود به توکیو سفر کرده است امروز ضمن دیدار با نخست وزیر ژاپن با وزیر امور خارجه این کشور نیز دیدار خصوصی داشت.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با نخست وزیر ژاپن دیدار کردگروه سیاسی خبرگزاری میزان؛  محمدجواد ظریف که اخیرا به هند سفر کرده بود به دعوت همتای ژاپنی خود از دهلی نو عازم توکیو شد و امروز با همتای ژاپنی خود، آقای «تارو کونو» دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار طرفین با اشاره به روابط تاریخی ایران و ژاپن بر لزوم توسعه و تعمیق آن و تداوم رایزنی های سیاسی میان مقامات دو کشور تاکید کردند.

آخرین تحولات برجام و اقدام قانونی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با بد عهدی و قانون شکنی دولت آمریکا و عدم اقدام قابل قبول اروپایی ها در اجرای برجام از محور های اصلی گفت وگو های دو وزیر بود که طی آن وزیر امور خارجه کشورمان مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران را در این زمینه به تفصیل تشریح کرد.

بررسی ابعاد مختلف روابط دو جانبه و مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی از دیگر محور های گفت وگوی دو وزیر خارجه بود.

 ظریف و تارو کونو دور دوم گفت وگو های خود را بطور خصوصی برگزار کردند.

دیدار با نخست وزیر
همچنین وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با آقای «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن دیدار کرد و در خصوص روابط دو جانبه، مهمترین مسائل منطقه ای و بین المللی، بویژه برجام گفت وگو و تبادل نظر شد.

نخست وزیر ژاپن بر عزم دولت این کشور برای حفظ و گسترش روابط دیرینه دو کشور تاکید کرد.

وی برجام را دستاورد مهمی خواند که باید حفظ شود. شینزو آبه همچنین نقش و جایگاه ایران را در ثبات و امنیت منطقه بسیار مهم و مثبت ارزیابی کرد.
 
انتهای پیام/

دیدار «خصوصی» وزرای ایران و ژاپن در توکیو
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها