بازدید: 8

آرامش مسافر گروه خودرویی در بازار بورس/قطعه‌سازان پیشرو در بازار

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1782780
سهام گروه خودرویی‌ طی هفته جاری با عبور از فراز و فرودهای بازار در نهایت توانست به یک تعادل نسبی دست پیدا کند که این شرایط آرامشی را برای نماد این گروه به همراه داشت.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بازار بورس اوراق بهادار طی هفته جاری با افت و خیز همراه بود که این تغییرات بر روی نمادهای خودرویی نیز تاثیرگذار بوده است.

طبق بررسی های به عمل آمده گروه خودرویی طی هفته جاری در ابتدا افت، پس از آن روند صعودی و در آخرین روز معاملات مجددا افت شاخص را تجربه کردند که نتیجه نهایی آن رسیدن به سطحی از تعادل نسبی در این گروه بود.

در این میان گروه قطعه سازی به دلیل شرایط فروش در بازار آزاد روزهای بهتری را از آن خود کردند.

 

*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۱۴ هزار و ۹۱۳ سهم در ابتدای هفته به ۹ هزار و ۲۹۱ سهم افت کرد و حجم از ۳۳۵ میلیون و ۸۷۹ سهم با کاهش به ۲۴۱ میلیون و ۶۷۱ سهم رسید.

در ابتدای هفته این با منفی ۲.۳۱ درصدی روبرو شد که این روند در پایان به مثبت ۴.۳۶ درصدی رسید.

 

بورس خودرویی

*ایران خودرو (خودرو)


سهام گروه ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴ هزار و ۳۹۰ سهم در ابتدای هفته به ۳ هزار و ۷۰۴ سهم کاهش یافت و حجم از ۶۲ میلیون و ۴۷۶ سهم با رشد به ۷۱ میلیون ۷۵ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند منفی ۲.۶ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته به مثبت ۴.۵۸ درصدی رسید.
 
بورس خودرویی
 
 
*زامیاد (خزامیا)
 
سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۶ هزار و ۵۰۷ سهم در ابتدای هفته به ۶ هزار و ۵۴۰ سهم رشد کرد و حجم از ۱۴۹ میلیون و ۲۰۱ سهم با روند صعودی به ۲۱۸ میلیون و ۵۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند منفی ۲.۴۳ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته توقف و به مثبت ۴.۸۵ درصدی رسید.

بورس خودرویی
 

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و تعداد آن از ۵ هزار و ۸۴۳ سهم در ابتدای هفته به ۱۰ هزار و ۷۴۳ سهم افزایش یافت و حجم آن نیز از ۱۲۵ میلیون و ۲۱۱ سهم با رشد به ۲۶۱ میلیون و ۶۸۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند منفی ۱.۹۳ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته به رقم مثبت ۴.۵ درصد رسید.
 
بورس خودرویی
 
*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و سهم در ابتدای هفته از ۱ هزار و ۳۱۴ واحدی در پایان هفته افزایش و به رقم ۱ هزار و ۵۵۸ واحدی رسید، همچنین حجم از ۳۰ میلیون و ۸۲۹ با افزایش به ۴۴ میلیون و ۹۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند منفی ۳.۶۵ درصدی روبرو شد که این روند در پایان هفته با مثبت ۴.۷۱ درصدی رسید.
 
 
بورس خودرویی
 
 
برای دو گروه سهام گروه سایپا دیزل و سهام گروه ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار نگرفت.
 
در همین راستا، همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با خبرگزاری میزان گفت: در هفته گذشته بازار به دلیل افتی که در هفته ماقبل خود داشت روند تعادلی در پیش گرفت و برای اینکه به تعادل برسد اکثر نمادها پس از یک افت قیمتی 
رشد را تجربه و در آخرین روز معاملات مجددا افت داشتند.
 
وی افزود: گروه خودرویی نیز پیرو بازار پس از یک جهشی قیمتی، با افت مواجه شد و مجددا رشد کرد و در روز آخر به تعادل نسبی رسید.
 
این کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: در این میان برخی از قطعه سازی ها که امکان فروش آزاد قطعات خود را دارند با توجه به اینکه قیمت قطعات افزایش یافته شرایط بهتری داشته و صف های خرید برای آنها تشکیل شده است.
 
دارابی تصریح کرد: بازار بورس با توجه به رشد ابتدایی سال به حالتی از تعادل نسبی نزدیک می شود و قیمت ها در یک دامنه مشخص در نوسان است.
 
انتهای پیام/

آرامش مسافر گروه خودرویی در بازار بورس/قطعه‌سازان پیشرو در بازار
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها