بازدید: 3

محدودیت‌های غیر منطقی آمریکا نقض آشکار حقوق هوآوی است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1782373
شرکت هوآوی در بیانیه‌ای در واکنش به تحریم این شرکت و ۷۰ شرکت وابسته توسط وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد محدود کردن هوآوی از تجارت در آمریکا، این کشور را امن‌تر یا قدرتمندتر نمی‌سازد.

محدودیت های غیر منطقی آمریکا نقض آشکار حقوق هوآوی استبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از فرانس پرس، ­در پی اقدام وزارت بازرگانی آمریکا مبنی بر قرار دادن نام شرکت فناوری چینی هوآوی و ۷۰ شرکت وابسته به آن در فهرست سیاه خود، شرکت هوآوی روز پنج شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: محدودیت های غیرمنطقی آمریکا نقض آشکار حقوق این شرکت به شمار می رود.

در بیانیه شرکت فناوری هوآوی چین در این باره آمده است: «محدود کردن هوآوی از تجارت در آمریکا، این کشور را امن تر یا قدرتمندتر نمی سازد. در عوض این کار موجب خواهد شد آمریکا فقط به گزینه های پایین تر با قیمت گران تر دسترسی داشته باشد.»

این بیانیه می افزاید: «افرون بر آن اعمال این محدودیت های غیرمنطقی و نامعقول حقوق قانونی هوآوی را نقض می کند و دیگر مسائل جدی حقوقی را پیش خواهد کشید.»

وزارت بازرگانی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد شرکت فناوری چینی هوآوی و ۷۰ شرکت وابسته به آن را در فهرست سیاه خود قرار می دهد.

به موجب این دستور که در روز های آینده اجرایی خواهد شد، این شرکت از خرید قطعات از شرکت های آمریکایی بدون کسب تائید دولت آمریکا منع شود و برای خرید فناوری آمریکایی نیازمند مجوز دولت آمریکا خواهد بود.

ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد دونالد ترامپ از این دستور حمایت کرده است.

انتهای پیام/


محدودیت‌های غیر منطقی آمریکا نقض آشکار حقوق هوآوی است
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

گزارش ها

خبر‌های تازه از مجمع «دروز» / ‏احتمال لغو این مجمع بخاطر تنها یک گزارش

خبر‌های تازه از مجمع «دروز» / ‏احتمال لغو این مجمع بخاطر تنها یک گزارش

تمدید مهلت مفت خری / یک گزارش بودار از سمت جاده مخصوص

تمدید مهلت مفت خری / یک گزارش بودار از سمت جاده مخصوص