بازدید: 33

دیپلمات عراقی: اجازه نمی‌دهیم از خاک کشورمان اقدامی علیه همسایگان صورت گیرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1782297
سفیر عراق در روسیه گفت بغداد به عنوان یک دولت مستقل اجازه نخواهد داد از خاک عراق برای اقدام علیه همسایگان استفاده شود.

دیپلمات عراقی: اجازه نمی دهیم از خاک کشورمان اقدامی علیه همسایگان صورت گیردبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «حیدر منصور هادی» سفیر عراق در روسیه گفت بغداد به عنوان یک دولت مستقل اجازه نخواهد داد از خاک عراق برای اقدام علیه همسایگان استفاده شود.

منصور هادی در پاسخ به سؤالی درباره ادعای احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه ایران، گفت: «عراق یک ملت مستقل است. اجازه نخواهیم داد از اراضی ما استفاده شود.»

وی با ابراز امیدواری درباره اینکه نهایتا «هیچ اتفاقی رخ ندهد»، گفت بغداد می تواند از رابطه نزدیک خود با تهران و واشنگتن برای تلاش جهت کاهش تنش ها در منطقه استفاده کند.

این دیپلمات عراقی تأکید کرد بغداد نمی خواهد «یک جنگ ویرانگر دیگر» را در منطقه غرب آسیا شاهد باشد.

اظهارات منصور هادی پس از آن مطرح می شود که رسانه ها و مقام های آمریکایی در روزهای گذشته تصویری تنش آلود از منطقه به تصویر کشیده و مدعی شده اند ممکن است ایالات متحده و ایران به زودی خود را درگیر یک نبرد نظامی ببینند.

با وجود این گزارش ها، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ادعای طرح ریزی برای اعزام ده ها هزار نیروی نظامی به غرب آسیا را تکذیب کرده است. وی گزارش های منتشر شده در روزنامه های «نیویورک تایمز» و «واشنگتن پست» درباره اختلاف نظر در دولتش در قبال ایران را هم تکذیب کرده است.

انتهای پیام/


دیپلمات عراقی: اجازه نمی‌دهیم از خاک کشورمان اقدامی علیه همسایگان صورت گیرد
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها