بازدید: 11

اعلام وضعیت اضطراری ملی در زمینه فناوری توسط ترامپ

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1782246
رئیس‌جمهور آمریکا در اقدامی که در راستای تلاش برای محدود کردن رد پای چین در عرصه بازار فناوری آمریکا تفسیر شده، در زمینه فناوری وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بامداد پنج شنبه (به وقت تهران) در اقدامی که در راستای تلاش برای محدود کردن رد پای چین در عرصه بازار فناوری آمریکا تفسیر شده، در زمینه فناوری وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد.

بر اساس این فرمان اجرایی حضور شرکت های خارجی در شبکه ها و زیرساخت های ارتباطی و فناوری ایالات متحده محدود می شود.

این فرمان اجرایی که با استناد به قانون اختیارات اقتصادی اضطراری رئیس جمهور صادر شده، شرکت های آمریکایی را از به کارگیری تجهیزات و قطعات ارتباطی ساخت شرکت هایی که از دید واشنگتن یک «تهدید امنیتی» محسوب می شوند، منع می کند.

اجرایی شدن این فرمان عملا راه را برای محدود شدن حضور شرکت «هوآوی»، غول فناوری چین، در بازار مخابرات و ارتباطات آمریکا هموار می کند.

در ماه های گذشته کارشناسان نزدیک به دولت ترامپ بارها از پیشرفت های چین در زمینه اینترنت نسل پنجم (5G) ابراز نگرانی کرده و حضور فزاینده شرکت های چینی در توسعه زیرساخت های مخابراتی آمریکا و اروپا را برای ایالات متحده یک «تهدید برای امنیت ملی» توصیف کرده اند.

انتهای پیام/


اعلام وضعیت اضطراری ملی در زمینه فناوری توسط ترامپ
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها