بازدید: 14

هماهنگی‌ها برای ترخیص ۲۸۰ آمبولانس دیزلی/ فعالیت ۵ هزار آمبولانس در ناوگان اورژانس

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1782236
رئیس اورژانس کشور از تلاش برای ترخیص آمبولانس‌های خریداری شده‌ای که در گمرک مانده است خبرداد.

 

پیرحسین کولیوند در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اعلام این خبر اظهار داشت: با بودجه ای که وزارت بهداشت برای تجهیز ناوگان اورژانس کشور در اختیار این سازمان قرار داد مدتی قبل ۴۰۰ دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل خریداری و وارد گمرگ بندرعباس شد.

وی در ادامه اضافه کرد: برای ترخیص آمبولانس ها باید مراحلی طی می شد که خوشبختانه با با کمک مسئولان وزارت بهداشت ۱۲۰ دستگاه آمبولانس ترخیص شده است.

کولیوند با بیان اینکه تحریم های ظالمانه در تامین تجهیزات اورژانس برخی از مشکلات را به وجود آورده است افزود:درحال رایزنی با گمرک هستیم تا ۳۸۰ آمبولانس دیگر را نیز به زودی ترخیص و وارد وارد ناوگان اورزانش کشور کنیم.

رئیس اورژانس کشور اضافه کرد: در اورژانس کشور تا سال ۹۵ فقط ۲۴۰۰ آمبولانس مشغول خدمت رسانی بود، اما حالا بیش از ۵ هزار آمبولانس در ناوگان اورژانس وجود دارد.

همچنین رییس اورژانس کشور در ادامه از بازسازی و نوسازی ۴۰۰ آمبولانس در اورژانس کشور خبر داده بود و دراین باره گفت: تعدادی آمبولانس قدیمی داریم که حدودا ۱۰ سال از فعالیت آن ها می گذشت که نیاز به بازسازی داشتند. برند های این آمبولانس ها خیلی خوب است و خوشبختانه با رقمی پایین حدود ۴۰۰ آمبولانس بازسازی و نوسازی کرده و به چرخه فعالیت بازگشته است.

رییس اورژانس کشور با اشاره به اینکه حدود ۱۴۰۰ آمبولانس احتیاج به بازسازی داشتند افزود: با توجه به نوسازی ۴۰۰ دستگاه آمبولانس ۱۰۰۰ آمبولانس دیگر باقی مانده و امیدواریم این تعداد نیز هرچه زودتر نوسازی و بازسازی شده تا به چرخه کار بازگردند.

انتهای پیام/


هماهنگی‌ها برای ترخیص ۲۸۰ آمبولانس دیزلی/ فعالیت ۵ هزار آمبولانس در ناوگان اورژانس
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها