بازدید: 14

گروه‌های جهادی در مسیر خدمت رسانی پیشرو هستند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1781895
فرمانده بسیج مستضعفین گفت: سازماندهی گروه‌های جهادی، گامی بزرگ در مسیر خدمت رسانی است.

گروه های جهادی در مسیر خدمت رسانی پیشرو هستندبه گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، بزرگترین سامانه جهادی کشور، با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران، رییس بسیج مستضعفین، رییس بسیج سازندگی کشور و فرماندهان سپاه استان ها در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

سردار غیب پرور در حاشیه این مراسم گفت: در این اطلس ما راه را برای تمام کسانی که میخواهند فعالیت های جهادی در کشور داشته باشند بازکردیم. تصمیم ما در این مسیر به کارگیری امکانات بسیج در راستای خدمت به مردم است که گروه های جهادی در این مسیر پیشرو هستند.

وی افزود: ما تا پارسال یعنی اواسط سال ۹۷ حدود ۶ هزار گروه جهادی داشتیم و در حال حاضر این عدد به ۱۱ هزار گروه رسیده است که ما در قضیه سیل اخیر، مخصوصا در ۲۰ روز اول فروردین حدود ۷۸ هزار نفر از جوانان فعال عرصه جهادی در استان های آسیب دیده حضور پیدا کردند.

غیب پرور در خصوص فعالیت های آینده این گروه ها گفت: برنامه ما برای آینده، رساندن تعداد این گروه ها به ۳۸ هزار گروه است. یعنی هر پایگاه مقاومت باید یک گروه جهادی داشته باشد. البته تعداد پایگاه های بسیج در سراسر کشور نزدیک به ۵۱ هزار پایگاه است، اما برنامه تحقق همه پایگاه ها در یک بازه دو ساله در دستور کار ما قرار دارد.

وی در خصوص اطلس جامع جهادی گفت: هر کسی از نقطه کشور می تواند در این اطلس ثبت نام کند. ما در بازه زمانی اخیر، گروه های جهادی متخصص را در دستور کار خود قرار دادیم و تلاشمان بر این است که جغرافیای هدف کاملا شناسنامه دار شوند و در این اطلس ارائه شوند تا بتوانیم هم داوطلب ها و هم مناطق نیازمند خدمت رسانی را به درستی تشخیص دهیم و در خصوص آن ها اقدام کنیم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین همچنین افزود: اگر ظرفیت عظیمی که در کشور وجود دارد را در گروه های خدمت رسان سازماندهی کنیم، قطعا گام بزرگی در موضوع خدمت رسانی به مناطق محروم برخواهیم داشت.

انتهای پیام/


گروه‌های جهادی در مسیر خدمت رسانی پیشرو هستند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها