بازدید: 16

ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای توبه است/چرا توصیه به خواندن قرآن در ماه رمضان شده است؟

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1781798
کارشناس علوم قرآنی گفت: مناجات در شب‌ها و روزهای ماه مبارک رمضان به وفور تاکید شده است، مناجات با خداوند انسان را در راه نیک قرار می‌دهد. با خدا بودن یعنی خدایی فکر کردن، خدا را صدا زدن، نکته جالب آنجاست که تلاوت قرآن کریم این پیام را با خود داشته و تمامی این موارد را برای مومن به همراه دارد.

ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای توبه است/لزوم قرائت قرآن کریم و مناجات برای روزه دارانحجت الاسلام و المسلمین محمد صابری کارشناس علوم قرآنی در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره اعمال و رفتار روزه داران در ماه مبارک رمضان گفت: یکی از اعمالی که روزه داران در ماه مبارک رمضان باید به آن توجه ویژه داشته باشند قرائت قرآن کریم است، البته بدون شک این قرائت از قرآن کریم می بایست درست و همچنین همراه با تفکر و تعمق صورت گیرد.

وی با تاکید بر مناجات در ماه مبارک رمضان اضافه کرد: مناجات در شب ها و روزهای ماه مبارک رمضان به وفور تاکید شده است، مناجات با خداوند انسان را در راه نیک قرار می دهد. با خدا بودن یعنی خدایی فکر کردن، خدا را صدا زدن، نکته جالب آنجاست که تلاوت قرآن کریم این پیام را با خود داشته و تمامی این موارد را برای مومن به همراه دارد.

این کارشناس علوم قرآنی درباره سایر اعمال ماه مبارک رمضان بیان کرد: روزه دار از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است یعنی خوابش عبادت، نفسش تسبیح، عملش مقبول و دعایش مستجاب است.

وی در همین راستا ادامه داد: بنابراین ضمن قرائت قرآن کریم، دعا های روزانه، ذکر الحمدلله، استغفرالله، سبحان الله، الله اکبر در رسیدنش به درجات معنویت انسان بسیار تاثیرگذار است.

صابری ماه رمضان را کاهنده گناهان نامید و اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان آمار جرم و جنایت پایین می آید، چون آدمی به فطرت خود باز می گردد و از خود می پرسد چرا غیبت؟ چرا دروغ؟ چرا تهمت؟ و همین چرایی ها او را به اصل وجودی خود متصل می کند.

این کارشناس علوم قرآنی ماه رمضان را ماه توبه دانست و خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان ماه بازگشت است و مسیر بازگشت این است که وقتی با خدای خود صحبت می کنیم از او بخواهیم که ما را هدایت کند تا متحول شویم، زیرا همین امر نشانه هایی از میل انسان به متنبه شدن است که با دعاکردن، آشنایی با کلام خدا، تدبر و بندگی کردن محقق خواهد شد.

انتهای پیام/


ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای توبه است/چرا توصیه به خواندن قرآن در ماه رمضان شده است؟
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها