بازدید: 86

واکنش‌های فضای مجازی به یک گزارش حقوقی روزنامه جوان

روز چهارشنبه (۹۸/۲/۱۸) در صفحه اجتماعی گزارشی با عنوان "وکالت کیلیویی چند؟ " منتشر شد. گزارشی که در فضای مجازی واکنش‌هایی را به دنبال داشت.
سرویس حقوق جوان آنلاین: روز چهارشنبه (۹۸/۲/۱۸) روزنامه جوان در صفحه اجتماعی گزارشی با عنوان «وکالت کیلویی چند؟!» نوشت؛ گزارشی که به بهانه اظهارات سخنگوی دستگاه قضا نوشته شد. اسماعیلی در آخرین نشست خبری خود از دریافت حق الوکاله ها گلایه و این موضوع را به شفافیت مالی ختم کرد و گفت: «حق الوکاله ها هم از طریق دستگاه کارتخوان دریافت شود تا مبادلات مالی آن ها شفاف باشد و در مظان اتهام قرار نگیرند.» روزنامه جوان هم بعد از اشاره به برخی دریافت های میلیاردی پرونده هایی، چون بابک زنجانی به آمار های سال ۹۴ استناد کرد و با تخمین مبالغ درآمدی از دریافت های نجومی برخی وکلا نوشت که به یک میلیارد در سال می رسد؛ مبلغی که حتی یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه هم آن را مورد تأیید قرار داد و گفت: به بیش از این هم خواهد رسید. اما این گزارش واکنش های جالبی را از سوی وکلا به دنبال داشت که در ادامه می خوانید.  


واكنش های فضای مجازی

عیسی امینی رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز دو روز بعد از انتشار این مطلب تیتر «وکالت کیلویی چند؟» را مورد انتقاد قرار داد و به این بهانه فرصتی فراهم شد تا ناگفته های خود را در مقابل هجمه به انحصارطلبی کانون وکلا بیان کند. وی به موارد متعدد، چون تبصره ماده۴۸، بند چ. ماده ۸۸ برنامه ششم توسعه و خلق مؤسسات غیرمجاز حقوقی اشاره و در ادامه پیگیری طرح جامع وکالت از سوی نمایندگان را شکستن کمر وکالت تلقی کرد. امینی در صفحه اینستاگرامی خود این مطلب و سایر مطالب انتقادی از سوی رسانه ها را نقض آشکار بی طرفی می داند و می نویسد: «سخن من با همکاران عزیز و فارغ التحصیلانی که به امید آزمون و به دست آوردن شغل شریف در انتظار ورود هستند این است که راه برون رفت ما داشتن امید، اتحاد و رفع شبهه افکنی با در دست گرفتن قلم است.»

واکنش های فضای مجازی به یگ گزارش حقوقی جوان

سیدمهدی حجتی وکیل دادگستری، دیگر فردی بود که نقد وی به مطلب منتشر شده در روزنامه جوان را در کانال های خبری خوانده بود. وی از اظهارات سخنگوی دستگاه قضایی به شدت انتقاد کرده و می نویسد: «چرا ایشان درباره فعالیت مؤسسات حقوقی دلال و کارچاق کنی که گردش مالی تعدادی از آن ها در سال هزاران میلیارد تومان و توأم با استفاده از رانت و روابط ناسالم است مطلبی نمی فرمایند یا در مورد هزینه های کمرشکن دادرسی که در یک فرآیند حقوقی تا ۱۷/۵ درصد از ارزش خواسته را در بر می گیرد و مصداق بارز اجحاف به مردم و محدودیت دسترسی ایشان به دستگاه قضایی است مطلبی عنوان نمی کنند و همه دغدغه ها امروز پیرامون رقم حق الوکاله ای می چرخد که سال هاست تعرفه آن تغییر نکرده و ارقام آن به ارقامی مضحک تبدیل شده است...»

واکنش های فضای مجازی به یگ گزارش حقوقی جوان

رسول سعادت نیا وکیل پایه یک دادگستری در یکی از کانال های حقوقی در واکنش به مطلب حقوقی «جوان» نوشت: «وکالت، تجارت نیست، دادورزی و دادجویی است. وکلای دادگستری هماره در برافراشتن پرچم دادگری، یار و یاور و بال فرشته عدالت بوده و هستند.»

واکنش های فضای مجازی به یگ گزارش حقوقی جوان

یکی دیگر از کانال های حقوقی می نویسد: «خیلی از وکلا به ویژه وکلای جوان، به لحاظ نبود پرونده یا نداشتن مراجعه کننده؛ پروانه وکالت خود را تودیع کرده اند. ممکن است در هر شغلی و از جمله شغل وکالت، مواردی از دستمزد های نامتعارف وجود داشته باشد ولی تعمیم آن به تمام وکلا و در نهایت توهین به قاطبه وکلا ظلمی نابخشودنی است.»

واکنش های فضای مجازی به یگ گزارش حقوقی جوان

یکی از پایگاه های خبری در فضای مجازی با انتشار عکس گزارش روزنامه جوان، دریافت یک میلیارد و ۵۰۰ تومانی برخی وکلا را ادعا تلقی کرد و نوشت در ماه های پایانی عمر مجلس دهم فعالیت های جریانی که تاکنون از طریق این مجلس به نتیجه مطلوب خود نرسیده ابعاد تازه پیدا کرده است.

واکنش‌های فضای مجازی به یک گزارش حقوقی روزنامه جوان
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها