بازدید: 9

قدردانی از مهمان نوازی ایران از پناهندگان افغانستانی

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1778964
رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان از مهمان نوازی ایران از پناهندگان افغانستانی در چهار دهه قدردانی کرد

قدردانی از مهمان نوازی ایران از پناهندگان افغانستانیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فریسن رئیس دفتر نمایندگی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و هیئت همراه با محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور دیدار و گفتگو کرد.

فریسن ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، به مهمان نوازی ایران از پناهندگان افغانستانی در طول چهار دهه اشاره کرد و ضمن قدردانی از دولت ایران در این خصوص، در راستای ارتقای همکاری درباره جذب بیشتر حمایت های بین المللی جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارائه خدمات مطلوب تر اعلام آمادگی کرد.

وی در ادامه بر ضرورت برگزاری نشست بین المللی برای نیم قرن خدمات به پناهندگان برای اطلاع رسانی خدمات جمهوری اسلامی ایران و همچنین جذب منابع مالی و تشریک مساعی کشور های جهان تأکید کرد.

در این دیدار محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور به حضور انبوه پناهندگان از سنوات گذشته تاکنون و همچنین وسعت مرز های ایران با کشور های همسایه، وضع نامطلوب معیشتی و ناامنی های روزافزون در کشور افغانستان، ورود روزانه مهاجرین به کشور ایران و عدم بازگشت پناهندگان به کشورشان اشاره کرد

وی همچنین با اشاره به هزینه بالای آنان در حوزه های سلامت، معیشت و آموزش در مقاطع مختلف آموزش عالی علیرغم تحریم های ظالمانه افزود: علیرغم همه محدودیت ها، جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت در خدمت رسانی و مهمان نوازی از پناهندگان کوتاهی نکرده است.

محمودی در پایان بر ادامه و توسعه طرح های توانمند سازی معیشتی پناهندگان در راستای بازگشت داوطلبانه آنان حمایت و بر ایجاد زیرساخت های مناسب در کشور افغانستان و ارتقاء همکاری ها تأکید کرد.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی همچنین با برگزاری نشست نیم قرن خدمات به پناهندگان و مهاجرین، موافقت کرد و بررسی این موضوع را در دستور کار قرار داد.


قدردانی از مهمان نوازی ایران از پناهندگان افغانستانی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها