بازدید: 11

حرکات یوگا باعث سفت شدن عضلات بدن می‌شود؟

منبع : برترین ها کد خبر: 1777652
ورزش یوگا در زمانی که در حال حفظ تعادل بدن خود هستید، باعث هماهنگ شدن بدن و ذهن می‌شود. یکی از نکات جذاب در مورد تمرینات یوگا، افزایش تمرکز بر ماهیچه‌ها است.

برترین ها: شاید تصور کنید انجام تمرینات و حرکات یوگا عضلات بدن را به مقدار زیادی به تحرک در نمی آورد، ولی حقیقت این است که این حرکات بسیار شدیدتر از چیزی که به نظر می رسند، عضلات و ماهیچه ها را درگیر می کنند.

در ادامه مطلب حقایقی فاش می شود که نشان می دهد چگونه حرکات یوگا باعث سفت شدن ماهیچه ها می گردند. از طرفی به زودی از شایعات نادرست در مورد این ورزش نیز آگاه می شوید. این فعالیت یعنی ورزش یوگا در زمانی که در حال حفظ تعادل بدن خود هستید، باعث هماهنگ شدن بدن و ذهن می شود. یکی از نکات جذاب در مورد تمرینات یوگا، افزایش تمرکز بر ماهیچه ها است.

حرکات یوگا باعث سفت شدن عضلات بدن می شود؟

تمرینات یوگا به قدرت شما کمک می کند

یکی از دلایلی که تمرینات یوگا باعث سفت شدن ماهیچه های بدن می شود، کمک به قوی و نیرومند شدن بدن است. البته همه تمرینات و مدل های یوگا این مزیت را ندارد. برخی از حرکات یوگا آمادگی جسمانی و حالت ورزشی بیشتری نسبت به بقیه دارند، برای مثال یوگای هشت مرحله ای یا یوگای آشتانگا، وین یاسا و یا یوگای قدرتی از بهترین مدل های یوگا برای قدرتمند کردن بدن محسوب می شود.

• آشتانگا: شامل وضعیت های مختلف در انواع متوالی، سیال و ثابت می شود. انجام این حرکات به سرعت انجام می گردد و نباید از تغییر یک حرکت به حرکت بعدی استراحت کنید.

• وین یاسا: این مدل یوگا به نام یوگای روان و در گردش نیز شناخته می شود و شامل انجام حرکت آسانا می گردد. این حرکت الگوی مشخصی دارد و بدن را به آرامی به گردش در می آورد.

• یوگای قدرتی: این مدل یوگا متشکل از حرکات تناسب اندام و پیلاتس است. موسیقی که در حین این حرکات شنیده می شود از جاز تا هیپ هاپ و سول متفاوت است. این حرکات به نوعی نوآورانه به شمار می رود.

حالات بدن چالش برانگیز هستند

برخی از وضعیت های خاص در یوگا چالش برانگیز هستند. برای مثال حرکت کلاغ یا باکاسانا برای افراد مبتدی مناسب نیست. در این حرکت حفظ تعادل و قدرت دست ها اهمیت زیادی دارند. هر آسانا (تمرینات اصلی و وضعیت های یوگا) باید برای مدت زمان مشخصی نگه داشته شود. برخی از آن ها با استفاده از وزن بدن انجام می شود. همین نکته باعث سفت شدن عضلات بدن و به کار افتادن آن ها می گردد. برخی از وضعیت ها را عبارتند از:

• حرکت سلام بر خورشید (پوروت آسانا): برای کاهش وزن و هماهنگی و قدرت دست ها ایده آل است.

• حرکت صندلی (اوتکات آسانا): علاوه بر حفظ تعادل بدن، به قدرتمند شدن و به کار افتادن روده و پا کمک می کند.

• حرکت آهن (اوتیتا چاتورانگا دانداسانا): عضلات دست، پا و روده را درگیر می کند. بسیار مهم است که بدن خود را وادار به انجام این حالت نکنید چرا که اگر بدن شما انعطاف کافی نداشته باشد و به تازگی به یوگا روی آورده اید، ممکن است با اجبار به انجام حرکت به خود آسیب برسانید. با وجود اینکه به نظر نمی رسد این وضعیت ریسک های زیادی را شامل شود، ولی باید مراقب باشید که باعث صدمه دیدن خود نشوید.

تمام بدن خود را به فعالیت در می آورید

در حین انجام حرکات و تمرینات یوگا، عضلات بدن در حال سفت شدن هستند چرا که به صورت جداگانه کار نمی کنند. شما برای اینکه به یک وضعیت مشخص برسید، همه عضلات را به طور همزمان استفاده می کنید. برای مثال اگر در حال انجام حرکت زاویه در هشت در یوگای پیشرفته هستید، بر روی عضلات سینه، دست ها (عضلات دو سر بازو و سه سر بازو)، شانه ها، پا ها و عضلات شکم کار می کنید. در این حرکات مانند زمانی که وزنه های ورزشی را بلند می کنید، فقط با یک گروه از عضلات درگیر نیستید، بلکه تعداد زیادی ماهیچه در یک زمان به کار می افتند.

به دلیل اینکه تعداد زیادی از ماهیچه ها در یک زمان کار می کنند، برخی از این عضلات باید برای انجام صحیح حرکت، یکدیگر را حمایت کنند. اگر قسمت های مورد نظر بدن به عنوان یک واحد فعالیت نکنند، شما نمی توانید آن حرکت یوگا را به درستی انجام دهید.

حرکات یوگا باعث سفت شدن عضلات بدن می شود؟

با انجام تمرینات یوگا، عضلات بدنتان به تدریج کار می کنند

با ورزش کردن و انجام تمرینات مختلف، عضله سازی در بدن سریعتر انجام می شود. مزایای تمرینات یوگا نیز می توانید بیشتر از کار با دستگاه های ورزشی تاثیرگذار باشند. یوگا عضله سازی را در بدن به تدریج انجام می دهد و به طور هم زمان حفظ تعادل را تقویت کرده و باعث می شود به آرامش ذهنی بیشتری دست پیدا کنید.

یوگا می تواند در کنار انجام دیگر تمرینات ورزشی به صورت مکمل نیز عمل کند. هر چند اگر می خواهید بدنتان را هماهنگ کرده و آن را قوی تر کنید، تمرینات یوگا به خودی خود کافی هستند تا به اهداف خود دست پیدا کنید. کلید دستیابی به آن ها نیز استقامت و استمرار در انجام تمرینات و حالت های پیشرفته و سخت تر است. بسیاری از حالت های یوگا در ابتدای شروع به نظر دشوار و نا امید کننده می رسند، ولی باید بدانید که برای رسیدن به وضعیت صحیح یوگا نیاز به زمان دارید.

آیا شما هم تمرینات یوگا را به صورت منظم در برنامه خود قرار داده اید؟ بعد از چند ماه تغییرات را در بدن خود مشاهده کرده اید؟ توصیه می شود برای سلامت بدن خود و استفاده از مزایای حرکات ورزشی، تمرینات یوگا را هر چه سریعتر دنبال کنید.

منبع: steptohealth


حرکات یوگا باعث سفت شدن عضلات بدن می‌شود؟
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
 • حرکات یوگا باعث سفت شدن عضلات بدن می‌شود؟


  ورزش یوگا در زمانی که در حال حفظ تعادل بدن خود هستید، باعث هماهنگ شدن بدن و ذهن می‌شود. یکی از نکات جذاب در مورد تمرینات یوگا، افزایش تمرکز بر ماهیچه‌ها است.
 • حرکات یوگا باعث سفت شدن عضلات بدن می‌شود؟


  ورزش یوگا در زمانی که در حال حفظ تعادل بدن خود هستید، باعث هماهنگ شدن بدن و ذهن می‌شود. یکی از نکات جذاب در مورد تمرینات یوگا، افزایش تمرکز بر ماهیچه‌ها است.
 • این حرکات یوگا شما را از شر کمردرد رها می کند


  سیاتیک بیماری ای دردناک و ناتوان کننده که بسیاری از افراد از ان رنج میبرند و اگر تاکنون آن را تجربه کرده اید به خوبی می دانید که تحمل این درد از لحاظ ذهنی و جسمی بسیار طاقت فرساست.
 • حرکات دست‌ها در یوگا و تاثیر آن در سلامت


  انسان ها می توانند با دست ها با هم صحبت کنند. در واقع دست ها یک وسیله ارتباطی هستند و برای ابراز عواطف و احساسات به کار می روند. فراتر از همه این ها همانطور که در یوگا مودرا ثابت شده است دست ها در سلامت بدن نیز موثر هستند.
 • عکس/با این حرکات یوگا خود را جوان نگه دارید


  سلامت نیوز: شاید در زندگی واقعی چیزی به نام سرچشمه زندگی وجود نداشته باشد اما با کشیدن عضلات درست می توانید چنین تاثیری را خود بسازید. از این حرکات یوگا برای افزایش جریان خون، بهبود گوارش، کاهش استرس و کاهش سن بدن خود استفاده کنید.به گزارش سلامت نیوز
 • ورزش یوگا در بارداری، بهترین حرکات


  ورزش یوگا حین بارداری تنفس صحیح و بهتر را به شما آموزش می دهد و به ارتباط بیشتر شما با بدنتان کمک می کند.
 • حرکات مناسب یوگا در بارداری، چگونه است؟


  تمرینات کششی یوگا به شما کمک می کند تا در طول روز پرانرژی بوده و هیچگاه احساس درد نکنید.
 • حرکات یوگا در دوران بارداری، خطر داره؟


  بنابر یک مطالعه کوچک و جدید، به نظر می‌رسد یوگا، حتی در اواخر حاملگی برای مادرهای منتظر ایمن است.
 • حرکات یوگا برای کودکان، فواید


  در حالت ایده آل، آهنگ در تمام تمرینات یوگای کودک استفاده می‌شود تا به شرکت نمودن کودک در تمرینات و جلب توجه او کمک کند.
 • ورزش یوگا در بارداری، حرکات مجاز و مناسب


  در دوران بارداری هستید و می‌خواهید با ورزش ها و حرکات یوگا برای سلامتی خود و فرزندتان در خانه تمرین کنید.
 • یوگا برای کودکان؛ بهترین حرکات را بیاموزید


  یوگا ورزشی جسمی و روانی (فکری) می‌باشد که در شبه قاره هند و توسط هندو‌ها به وجود آمده است. این ورزش نه تنها برای بزرگسالان، بلکه برای کودکان نیز مفید است. یوگا کودکان را فعال نگه می‌دارد، به اندام آن‌ها تعادل می‌دهد و ذهن و روح شان را متمرکز می‌کند.
 • یوگا در سه ماهه سوم بارداری، راهنمای انجام حرکات


  یوگا در سه ماهه سوم بارداری در آماده سازی بدن برای بارداری و زایمان بسیار موثر است و کودک را تشویق به حرکت در موقعیت مطلوب برای زایمان میکند.
 • حرکات یوگا برای کودکان، چه فوایدی دارد؟


  یوگا به طور کلی نه به جسم می‌پردازد و نه به روح، بلکه وحدتی را بین این دو ایجاد می‌کند.
 • فواید یوگا برای کودکان، حرکات طلایی


  فواید یوگا چیزی بیش از تقویت جسم، روح و ذهن‌تان است؛ یوگا می تواند به کودک‌تان در برخی شرایط دشوار نیز کمک کند.
 • حرکات یوگا که برای سلامت تیروئید مناسب هستند


  سلامت نیوز: بررسی های اخیر نشان داده که یوگا می تواند به برطرف کردن مشکلات مربوط به تیروئید کمک کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا و به نقل از سایت MNT، تیروئید غده ای در بدن است که با سلامت فیزیکی و روحی در ارتباط است. تیروئید بر سوخت و ساز

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها