بازدید: 11

نامزد انتخابات ۲۰۲۰: ترامپ بی‌مسئولیت‌ترین رئیس‌جمهور در امور مالی کشور است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1776262
مایکل بنت، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا دونالد ترامپ را بی‌مسئولیت‌ترین رئیس‌جمهور از نظر تحمیل هزینه بر کشور توصیف کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشریه هیل، مایکل بنت، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز گذشته (یکشنبه) به انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور پرداخت و او را یک رئیس جمهور بی مسئولیت در امور مالی توصیف کرد.

وی در گفتگو با شبکه «سی بی اس» اعلام کرد: دونالد ترامپ نشان داده است که از نظر صرف هزینه و پول بی مسئولیت ترین رئیس جمهور آمریکاست. او رئیس جمهوری است که باعث شده کسری بودجه کشور به ۲ هزار میلیارد دلار برسد، در حالی که سطح بیکاری به کمترین سطح رسیده است. این کار واقعا غیرممکن است.

مایکل بنت این اظهارات را در حالی مطرح کرد که علیرغم ادامه مذاکرات تجاری میان واشنگتن و پکن، دونالد ترامپ دستور افزایش تعرفه بر روی کالا های چینی را صادر کرده است. گزارش ها حاکی از آن است که از روز جمعه، آمریکا تعرفه بر روی ۲۰۰ میلیارد دلار از کالا های چینی را از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش داد.

بنت در ادامه گفت: اگر من رئیس جمهور آمریکا شوم، جهان را در برابر سیاست های تجاری چین آگاه می کنم، اما کاری که رئیس جمهور آمریکا انجام می دهد ناعادلانه است، اینکه بر کالا های چینی تعرفه وضع شود، اقدامی کاملا اشتباه است.

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در واکنش به تهدید واشنگتن برای اعمال تعرفه بر روی کالا های وارداتی از چین اعلام کرد که پکن تسلیم فشار های خارجی نخواهد شد.

دونالد ترامپ روز گذشته تهدید کرد که چین باید اکنون با آمریکا به توافق تجاری دست یابد؛ زیرا دستیابی به توافق در دور دوم ریاست جمهوری او بسیار دشوارتر خواهد بود. مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین از حدود ۵ ماه پیش آغاز شده است. اما تنش های تجاری میان دو کشور این روز ها به حدی تشدید شده است که مسئول هیئت چینی روز گذشته تنها ۲ ساعت پس از ورودش به واشنگتن، پایتخت آمریکا را ترک کرد.

انتهای پیام/


نامزد انتخابات ۲۰۲۰: ترامپ بی‌مسئولیت‌ترین رئیس‌جمهور در امور مالی کشور است
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها