بازدید: 7

سرایت ملخ‌ها به نوار شمالی کشور/ سطح مبارزه با ملخ صحرایی به ۱۹۲ هزار هکتار رسید

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1775798
سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ملخ های پرنده در شمال کشور بسیار کم خطر تر از ملخ های صحرایی اند و بر همین اساس مقابله با آنها بسیار آسان تر است.

سید محمدرضا میر در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص آخرین وضعیت مبارزه با ملخ های صحرایی مطرح کرد: طبق آخرین آمار جمع آوری شده از سوی سازمان حفظ نباتات، در حدود ۱۹۲ هزار هکتار مبارزه بر علیه ملخ های صحرایی در ۶ استان کشور با روش های سم پاشی زمینی و هوایی صورت گرفته که تا این لحظه هیچ خسارتی به باغات و مزارع کشاورزی کشور وارد نشده است.
 
وی در ادامه افزود: عمده ی هجوم ملخ های صحرایی در استان های جنوبی کشور صورت گرفته است، اما دسته هایی از ملخ به مناطق دیگر همچون خراسان جنوبی سرایت کرده بودند که طی دو الی سه روز در حدود ۶۰ هکتار با آن ها مبارزه شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان حفظ نباتات کشور در رابطه با ملخ های شمال کشور متذکر شد: به تازگی گونه ای از ملخ در نوار شمالی کشور دیده شده اند که کاملا متفاوت از گونه های صحرایی در جنوب کشور است.

میر خاطر نشان کرد: این ملخ ها که به ملخ مراکشی معروف اند، ملخ های بومی هستند و در داخل کشور تکثیر می شوند که به تازگی در نوار شمالی کشور به خصوص دشت مغان اردبیل گسترش یافته اند.

وی تصریح کرد: ملخ مراکشی همیشه در این فصل از سال در شهر های شمالی کشور دیده می شوند، اما امسال با توجه به بارندگی های پیاپی با حجم زیادی از آن ها مواجه شده ایم.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور در خصوص تفاوت بین ملخ صحرایی و مراکشی عنوان کرد: ملخ های صحرایی روزانه بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر پرواز می کنند که این موضوع قدرت تخریبی و تهاجمی آن ها را افزایش می دهد، اما ملخ مراکشی در طول عمر خود حداکثر ۵۰ کیلومتر می تواند پرواز کند، بر این اساس مقابله با ملخ مراکشی بسیار ساده تر از ملخ صحرایی است و تاکنون هیچ خسارتی به بخش کشاورزی وارد نکرده اند.

انتهای پیام/

سرایت ملخ‌ها به نوار شمالی کشور/ سطح مبارزه با ملخ صحرایی به ۱۹۲ هزار هکتار رسید
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها