بازدید: 8

استاندارد بنزین باید در حد سوخت یورو ۴ باشد/گرد و غبار در جنوب و جنوب غرب استان تهران مهار شد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1771547
جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران صبح امروز با حضور استاندارتهران، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان تهران و سایر اعضای این کارگروه در محل استانداری تشکیل شد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و رئیس کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران در حاشیه این جلسه با اشاره به اینکه در جلسه امروز گزارش هایی توسط دستگاه های اجرایی که در انجام قانون هوای پاک دارای مسئولیت بودند ارائه شد.

کیومرث کلانتری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز با اشاره به اینکه در جلسه امروز چهار موضوع در دستور قرار گرفت، افزود: اولین آن گزارش اداره راهداری استان تهران در زمینه معاینه فنی خودرو های سبک و سنگین بود.
وی ادامه داد: خودرو های سنگین با تولید ذارت معلق کمتر از ۲.۵ میکرون سهم زیادی در آلودگی هوای تهران دارند. خوشبختانه اداره راهداری استان تهران طی سال ۹۷ اقدامات خوبی در زمینه معاینه فنی خودرو های سنگین انجام داد و قرار است این اقدامات طی امسال نیز تحت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست و اداره راهداری استان تهران در مراکز معاینه فنی تداوم داشته باشد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه موضوع دوم جلسه امروز بحث پارکینگ در شهر تهران برای پلاک گذاری خودرو ها بود، اظهار داشت: در حال حاضر این موضوع فقط در حد پیشنهاد است و باید کارشناسی های زیادی روی آن صورت بگیرد، تهران گنجایش محدودی دارد و ما نمی توانیم شاهد افزایش روز افزون خودرو ها در این شهر باشیم و بر اساس این طرح شاید بتوانیم محدودیت های پلاک گذاری خودرو ها در شهر تهران اعمال کنیم.

کلانتری با اشاره به این که کیفیت هوای تهران طی سال ۹۷ و دو ماه ابتدای سال ۹۸ بهبود چشمگیری داشت، گفت: خوشبختانه سال گذشته هیچ روز ناسالمی برای همه گروه ها نداشتیم و هیچ روزی تعطیل نشد و از ابتدای امسال تاکنون نیز ۲۳ روز هوای پاک در تهران تنفس کردیم که این نتیجه اقدامات دستگاه های اجرایی و ناپایداری های جوی است.

وی در ادامه گفت: اداره منابع طبیعی استان تهران نیز اقدامات خوبی در راستای بیابان زدایی در شهرستان های ملارد، پاکدشت، ری و ورامین انجام داده است که این اقدامات سبب مهار گرد و غبار در جنوب و جنوب غرب استان تهران می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان تصریح کرد: براساس جلسه امروز کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران نظارت مستمر بر سوخت توزیعی تهران انجام خواهد شد و استاندارد بنزین باید در حد سوخت یورو ۴ و استاندارد گازوئیل کمتر از ۵۰ PPM گوگرد باشد.

انتهای پیام/


استاندارد بنزین باید در حد سوخت یورو ۴ باشد/گرد و غبار در جنوب و جنوب غرب استان تهران مهار شد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها