بازدید: 8

کمبود ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور

منبع : تابناک کد خبر: 1769848

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام عمرانی در کشور تنها ۴۰ هزار میلیارد تومان را می توانیم امسال به مرحله اجرایی برسانیم.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه دولت باید در حوزه سیاست گذاری و ارائه تسهیلات ارزان قیمت متناسب با اقشار ضعیف و متوسط جامعه اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار دهد گفت: دولت تا به امروز برای بازار مسکن و بهبود وضعیت آن اقدام کارآمدی انجام نداده است و ما در تلاش هستیم که بتوانیم با ارائه طرح های مالیاتی وضعیت این بازار را بهبود ببخشیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر های جدید طی دو سال نمی تواند نقش چندانی در رونق مسکن داشته باشد گفت: ساخت سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی آن هم در شهر های جدید بسیار کم است و دولت باید برای بهبود وضعیت بازار بخش خصوصی را پای کار بیاورد.

رضایی توضیح داد: هم اکنون با کمبود ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور مواجه هستیم که تأمین این میزان واحد مسکونی تنها با همکاری بخش خصوصی امکان پذیر است و در این بین باید دولت از ظرفیت آن ها استفاده کند.

وی با بیان اینکه اعتمادسازی سرمایه گذاران و حمایت از بخش خصوصی میزان تولید در این حوزه را افزایش می دهد، گفت: باید در پروژه ها برای سرمایه گذاران جذابیت های لازم را فراهم  و با اصلاح توزیع مصالح ساختمانی بتوانیم آن ها را به این بخش هدایت کنیم.

رئیس کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: بخش مسکن یک سوم از اقتصاد کشور را شامل می شود و اگر رونقی در این بخش ایجاد شود باعث می شود که کل اقتصاد کشور بهبود یابد.

رضایی با بیان اینکه باید در تمامی حوزه های عمرانی و اقتصادی کشور بخش خصوصی را وارد کنیم گفت: ۶۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در کشور وجود دارد که امسال حداکثر ۴۰ هزار میلیارد تومان از آن را به مرحله اجرایی خواهیم رساند.

س کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر های جدید طی دو سال نمی تواند نقش چندانی در رونق مسکن داشته باشد گفت: ساخت سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی آن هم در شهر های جدید بسیار کم است و دولت باید برای بهبود وضعیت بازار بخش خصوصی را پای کار بیاورد.

 


کمبود ۴ میلیون واحد مسکونی در کشور
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها