بازدید: 68

اهمیت خواندن نماز اول وقت در ماه مبارک رمضان

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1768498
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: برای روزه‌دار واقعی بودن با بجا آوردن نماز به موقع و اول وقت، قرائت ادعیه ویژه هر روز و در دل نگاه داشتن یاد خداوند باید بخواهیم که در مسیر درست قرار بگیریم.
به گزارش افکارنیوز،

 حجت الاسلام و المسلمین محمد خوش نظر کارشناس علوم قرآنی درباره اعمال روز های ماه مبارک رمضان گفت: بهترین و مهم ترین نکته ای که یک روزه دار باید در روز های نخستین ماه مبارک رمضان رعایت کند محافظت خود از گناه، استفاده از معارف قرآنی و اسلامی و قرار گرفتن در پناه خداوند است.

وی ادامه داد: وقتی می گوییم «اعوذ بالله من الشیطان الرجیم» یعنی از شر شیطان به خدا پناه می بریم، بر اساس میل خداوند پیش می رویم و طبق رضای پروردگار عمل می کنیم، بنابراین تا زمانی که با اختیار خود از این پناهگاه خارج نشده ایم در امان هستیم.

این کارشناس علوم دینی تاکید کرد: از آنجا که بنا است ایمان انسان از روی اخلاص و اختیار او باشد، خداوند هیچگاه اختیار را از انسان سلب نمی کند و بر همین اساس لازمه خوب بودن انسان، خواستن او و رعایت اخلاقیات است که این امر در ماه مبارک رمضان باید با دقت بیشتری انجام شود.

وی افزود: در هفته اول ماه مبارک رمضان توجه به نماز و رفتار از مواردی است که باید از همین روز های آغازین در نظر گرفته شود.

خوش نظر تصریح کرد: برای روزه دار واقعی بودن با بجا آوردن نماز به موقع و اول وقت، قرائت ادعیه ویژه هر روز و در دل نگاه داشتن یاد خداوند باید بخواهیم که در مسیر درست قرار بگیریم.

خوش نظر اظهار کرد: روزه دار در روز های آغازین ماه مبارک رمضان باید در مقابل تمایلات دنیوی بایستد، دندان طمع را بکشد، لذت بردن و هوای نفس را کنار بگذارد و با توکل به خدا و اهل بیت از معارف قرآنی و اسلامی استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: بهره گیری و به کار گرفتن معارف قرآنی و رعایت اخلاقیات مثل ممانعت از نگاه به نامحرم، دروغ گفتن، تهمت زدن، ظلم کردن باعث می شود که روزه دار از برکات و نعمت های این ماه عزیز بهره مند شود و در مسیر اصلی و درست معنویت قرار گیرد.

 


اهمیت خواندن نماز اول وقت در ماه مبارک رمضان
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها