بازدید: 12

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: صبر ایران آستانه‌ای دارد/ مردم از اقدام شواری عالی امنیت ملی حمایت می‌کنند

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1764872
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیانیه شورای عالی امنیت ملی درباره اقدام متقابل در خصوص برجام و ضرب‌الاجل ۶۰ روزه به کشورهای باقیمانده در برجام را مورد حمایت مجلس خواند و گفت که این مهلت ۶۰ روزه فرصت طلایی برای اروپایی‌ها خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، محمد مهدی برومندی با اشاره به بیانیه شورای عالی امنیت ملی درباره ی اقدامات متقابل ایران در برجام گفت: برجام توافق بین المللی پذیرفته شده و مورد تأیید مهمترین نهاد سازمان بین المللی یعنی شورای امنیت سازمان ملل بود. ما کاملاً به تعهدات خود عمل کردیم که ۱۴ گزارش آژانس در بازدید از تأسیسات هسته ای ما و اعلام پایبندی ایران به برجام و تعهداتش نشان دهنده ی این موضوع است. کشورهای اروپایی هم چنین موضوعی را تأیید و مورد تاکید قرار دادند.

وی یاد آور شد: قرار بود در برجام نسبت به رفع مشکلات و مسائل جمهوری اسلامی ایران در حوزه های اقتصادی گام برداشته شود و ایران در قبال توافق نفع اقتصادی داشته باشد. اما بعد از برجام شاهد قراردادی کاملاً یک طرفه بودیم. ما همه چیز را متوقف کردیم اما هر روز نسبت به گذشته فشارها شدیدتر و تحریم ها ظالمانه تر شد.

برومندی افزود: آمریکا و کشورهای اروپایی در قبال این توافق قانون شکنی آشکار و نقض عهد کردند. اروپایی ها تنها به صدور بیانیه و اظهار تأسف اکتفا کردند. حتی بعد از تحریم نفت و ایجاد مشکلات اقتصادی از سوی آمریکا آقدامی را انجام ندادند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه صبر جمهوری اسلامی ایران آستانه ای دارد افزود: مردم از وضعیت موجود ناراضی و معترض هستند به همین دلیل اقدام شورای عالی امنیت ملی مثبت و مورد حمایت و تاکید مجلس و نمایندگان و مردم خواهد بود.

برومندی ادامه داد: از امروز فروش مواد غنی شده مازاد ۳۰۰ تن متوقف می شود. ما این مواد را می فروختیم و کیک زرد دریافت می کردیم. که با بیانیه شورای امنیت دیگر این کار صورت نمی گیرد. درباره ی آب سنگین اراک هم اگر مازاد ۱۳۰ تن داشتیم می فروختیم که این کار هم متوقف خواهد شد. ما مدت ۶۰ روزه ای را به اروپایی ها برای عمل به تعهداتشان داده ایم که این فرصت طلایی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: طبق قانون مصوب مجلس در صورتنقض برجام جمهوری اسلامی ایران حق اقدام متقابل دارد که امروز بخشی از کار عملیاتی شد. اگر اروپایی ها فرصت ۶۰ روزه را از دست دهند غنی سازی بیشتر از سه و نیم درصد را انجام خواهیم داد. و اراک راه راه اندازی می کنیم. اقداماتی که قبل از برجام در زمینه آب سنگین اراک انجام می دادیم را ادامه خواهیم داد. این تصمیم در سطح عالی نظام و شورای عالی امنیت ملی گرفته شده و مردم و مجلس و همه ارکان نظام از این تصمیم و سایر تصمیمات آینده حمایت خواهند کرد.

برومندی ادامه داد: اروپا از فرصت به دست آمده استفاده کند چون برهم خوردن برجام لطمه ای به صلح و امنیت بین المللی وارد می کند و ناامنی منطقه و اتفاقات متعددی را رقم می زد.

وی در پایان تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران مستحکم و استوار در راستای احقاق ملت ایستاده و همه ارکان نظام و مردم هم از آن حمایت خواهند کرد.


نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: صبر ایران آستانه‌ای دارد/ مردم از اقدام شواری عالی امنیت ملی حمایت می‌کنند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها