بازدید: 8

افتتاح بیش از ۱۰ میلیون تن پروژه زنجیره فولاد در سال ۹۸

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1762684
معاون معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح حداقل ۱۰ میلیون تن پروژه در زنجیره فولاد در سال ۹۸ خبر داد.

افتتاح بیش از ۱۰ میلیون تن پروژه زنجیره فولاد در سال ۹۸به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، جعفر سرقینی اظهار کرد: پروژه های بزرگی در حوزه مس تعریف کرده ایم و چند پروژه نسبتا بزرگ راه اندازی خواهد شد که مس انجرد در آذربایجان شرقی از آن جمله است.

وی همچنین افزود: بهره برداری از طرح توسعه شرکت ملی مس، اصلاح و بازسازی کارخانجات مس در شهر بابک و افتتاح حداقل دو کارخانه کنسانتره و یک کارخانه گندله ۲.۵ مییلون تنی در سنگان از برنامه های سال جاری است.

به گفته معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، بهره برداری از بخش آهن اسفنجی فولاد بافت، آهن اسفنجی گل گهر در سیرجان، و بخش فولاد شرکت جهان فولاد در سیرجان از دیگر پروژه های معدنی است که امسال افتتاح می شود.

سرقینی احیای معادن کوچک را از جمله برنامه های مهم وزارتخانه متبوع خود اعلام کرد و گفت: تفاهم نامه ای امضا شده و خانه معدن، بخش خصوصی، ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی را درگیر این پروژه کرده ایم.

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: این معادن در مناطق کمتر برخوردار هستند و امسال حداقل ۵۰ تا ۶۰ معدن کوچک را برای سرمایه گذاری عرضه می کنیم.

سرقینی تصریح کرد: این معادن کوچک رها شده بودند و سازمان های ایمیدرو و تهیه و تولید مواد معدنی، با ارزیابی مجدد اطلاعات جدیدتری را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند، ارزیابی ها شروع شده و تا نیمه دوم سال برخی از معادن اعلام می شود.

معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با ذکر آمار مقایسه ای تولید مواد معدنی در سال گذشته نسبت به سال ۹۶ افزود: تولید مواد معدنی در سال ۹۶ حدود ۴۲۰ میلیون تن بوده که در سال ۹۷ به ۴۶۰ میلیون تن رسیده است، همچنین مس به صورت متوسط در سنوات گذشته ۲۰۰ هزارتن تولید شده و این در حالی است که در سال ۹۷ به حدود ۲۵۰ هزارتن در شرایط تحریم رسیده است.

سرقینی ادامه داد: تولید آلومینیوم علیرغم مشکلات تامین مواد اولیه از ۳۱۰ هزارتن در سال ۹۶ به ۳۴۰ هزارتن در سال ۹۷ افزایش یافته است و سیمان از ۵۵ میلیون تن تولید در سال ۹۶ به ۵۶ میلیون تن در سال ۹۷ افزایش یافت.

وی اظهار کرد: سنگ آهن در سال ۹۶ حدود ۷۲ میلیون تن تولید شد و این رقم در سال ۹۷ به ۷۵ میلیون تن افزایش یافت.

به گفته معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، شمش روی با ۱۶ هزار تن افزایش تولید از ۲۰۰ هزار تن در سال ۹۶ به ۲۱۶ هزارتن در سال گذشته رسید، همچنین فولاد خام از ۲۲ میلیون تن به ۲۵ میلیون تن، کنسانتره زغال سنگ از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن به یک میلون و ۶۰۰ هزارتن، کاشی و سرامیک از ۳۷۰ میلیون متر ربع به ۳۸۰ میلیون متر مربع و شیشه جام از یک میلیون و ۴۸۰ هزارتن به یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن در سال گذشته رسید.
انتهای پیام/


افتتاح بیش از ۱۰ میلیون تن پروژه زنجیره فولاد در سال ۹۸
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها