بازدید: 14

سلطانی فر: حواشی اخیر در لیگ برتر فوتبال قابل تحمل نیست/ تشکیل پرونده قضایی در پی قضایای اخیر

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1760651
وزیر ورزش و جوانان با تأکید بر اینکه حواشی اخیر به وجود آمده در هفته‌های پایانی لیگ برتر فوتبال قابل تحمل نیست از تشکیل پرونده قضایی در خارج از فدراسیون فوتبال در پی حواشی اخیر خبر داد.

سلطانی فر: حواشی اخیر در لیگ برتر فوتبال قابل تحمل نیست/ تشکیل پرونده قضایی در پی قضایای اخیربه گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، با اشاره به حضور خود و معاونان وزارت ورزش و جوانان در کمیسیون فرهنگی مجلس، عنوان کرد: در نشست امروز کمیسیون فرهنگی گزارشی در خصوص عملکرد سال ۱۳۹۷ و برنامه های سال ۱۳۹۸ به نمایندگان ارائه شد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه سال ۹۷ سال خوبی از جهت پیروزی های کسب شده برای ورزش کشور بود، افزود: کسب موفقیت در رقابت های مختلف از جمله فوتبال، ووشو و شطرنج از جمله موفقیت هایی بود که در سال ۹۷ کسب کردیم و امسال نیز از جهت شرکت ورزشکاران کشورمان در مسابقات المپیک این رقابت ‎ها از حساسیت ویژه ای برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه امسال بیشترین تمرکز وزارت ورزش و جوانان کسب سهمیه برای المپیک است، گفت: با توجه به محدودیت های بودجه ای کشور تمام تلاش خود را برای کسب موفقیت انجام خواهیم داد.

حساسیت بازی ها نباید منجر به رفتار های ناهنجار شود

سلطانی فر درباره حواشی اخیر به وجود آمده در رقابت های هفته های پایانی لیگ برتر به ویژه در بازی تیم های پرسپولیس و سپاهان و همچنین بازی های تراکتورسازی، گفت: مشکلات اخیر به هیچ عنوان برای وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و سایر مسئولان قابل تحمل نیست.

وی ادامه داد: طبیعتا حساسیت هایی هر ساله در هفته های پایانی لیگ برتر برای کسب عنوان قهرمانی، کسب سهمیه آسیا و در پایین جدول برای سقوط وجود دارد که این حساسیت ها به هیچ عنوان نباید موجب رفتار های ناهنجار شود.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: بحث تامین امنیت بر اساس چارچوب اختیارات به عهده شورای تأمین و نیروی انتظامی است و مسائل انضباطی تیم ها و ورزشکاران نیز از اختیارات فدراسیون فوتبال در قالب کمیته انضباطی و کمیته اخلاق است.

تشکیل پرونده قضایی در خارج از فدراسیون فوتبال در پی حواشی اخیر رقابت های لیگ برتر

وی ادامه داد: که با هماهنگی های صورت گرفته همه اتفاقات ثبت و ضبط شده و پرونده‎های قضایی در خارج از فدراسیون فوتبال و پرونده هایی در درون فدراسیون تشکیل شده که در حال حاضر نیز مجازات ها و محرومیت های اولیه صادر شده و به محض وصول گزارشات نهایی حتما احکام تکمیلی بدون تعارف صادر می شود.

سلطانی فر تاکید کرد: با هرکس که مخل امنیت و نظم ورزشگاه ها است برخورد های لازم صورت می ‎گیرد و اجازه نخواهیم داد اتفاقات، تبریز، تهران و رشت تکرار شود و پرونده همه این موارد مفتوح بوده و توسط کمیته های ذی ربط در فدراسیون در حال پیگیری است که در روز های آینده احکام قطعی آن صادر می‎شود.

وی اضافه کرد: برای لیگ آینده با توجه به برخورداری از فاصله دو سه ماهه، برنامه ریزی های لازم برای بهره گیری از تمام ابزار های کنترلی انجام شده تا محیط امنی برای همه مردم در همه استان ها فراهم شود.

کمیته انضباطی در خصوص کسر امتیاز از تیم ‎ها اعلام نظر می کند

سلطانی فر در پاسخ به این سئوال که آیا احتمال کسر امتیاز از تیمی در بررسی این پرونده ها وجود دارد یا خیر، گفت: در این مورد کمیته انضباطی اظهار نظر می کند.

فدراسیون فوتبال مسئول تعیین مربی برای تیم ملی است

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سئوال که رئیس فدراسیون فوتبال اخیرا عنوان کرده است برای آوردن مربی خارجی موانعی داریم، برای رفع این موانع چه برنامه هایی دارید، گفت: مسئول تعیین مربی برای تیم ملی، فدراسیون فوتبال است و باید این سئوال از رئیس فدراسیون فوتبال پرسیده شود.

بیشتر بخوانید:

سلطانی‎فر: مدیران پرسپولیس و استقلال برای واگذاری همکاری کنند

منبع: خبرگزاری خانه ملت


سلطانی فر: حواشی اخیر در لیگ برتر فوتبال قابل تحمل نیست/ تشکیل پرونده قضایی در پی قضایای اخیر
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها