بازدید: 16

سامانه حقوق و دستمزد مدیران از سوی دولت اجرا نشده است

منبع : سایت خبری شفاف کد خبر: 1758358
نماینده شاهین شهر گفت: سامانه حقوق و دستمزد مدیران با گذشت دو سال از تصویب هنوز از سوی دولت اجرا نشده است.

سامانه حقوق و دستمزد مدیران از سوی دولت اجرا نشده استبه گزارش شفاف، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در صحن علنی امروز (یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی بند ۱۱ ماده ۲۲ آئین نامه داخلی مجلس گفت: معاونت نظارت مجلس گزارشی مستند تهیه کرده و در این گزارش آورده که ۲۷ آئین نامه تکلیفی به دولت در اجرای احکام دائمی قانون برنامه توسعه، تنها ۴ مورد تهیه و تصویب شده است و ۲۲ مورد آن مهلت اجرای آن گذشته است.

وی افزود: در ۵۸ آئین نامه‌ای که برای اجرای قانون برنامه ششم، دولت می‌بایست تهیه می‌کرد، تنها ۹ مورد تهیه شده است و ۴۹ مورد آن مهلت تهیه آن گذشته است که لازم است در این خصوص پیگیری صورت گیرد.

حاجی دلیگانی اظهار کرد: درباره اجرایی شدن ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه دولت باید حقوق مقامات و مدیران را بر روی سامانه‌ای در معرض دید مردم قرار می‌داد و با توجه به اینکه این قانون نزدیک به ۲ سال است که تصویب شده است، ولی توسط دولت اجرایی نمی‌شود که لازم است در این خصوص پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

علی مطهری نایب رئیس مجلس گفت: در موضوع اول هیئت رئیسه بنده را مامور پیگیری آئین نامه‌های تکلیفی به دولت در برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۷ کرده است؛ لذا در این خصوص نامه‌ای را به دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها نوشتیم و خیلی نیز موثر واقع شد، باید گفت که روند پیگیری‌ها در حال انجام شدن است و موضوع را تا انجام شدن قانون پیگیری می‌کنیم.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: در موضوع دوم دولت باید این موضوع را تاکنون انجام میداد به هر حال این موضوع را نیز پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام/


سامانه حقوق و دستمزد مدیران از سوی دولت اجرا نشده است
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها