بازدید: 8

سامانه حقوق و دستمزد مدیران از سوی دولت اجرا نشده است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1756991
نماینده شاهین شهر گفت: سامانه حقوق و دستمزد مدیران با گذشت دو سال از تصویب هنوز از سوی دولت اجرا نشده است.

سامانه حقوق و دستمزد مدیران از سوی دولت اجرا نشده استبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در صحن علنی امروز (یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی بند ۱۱ ماده ۲۲ آئین نامه داخلی مجلس گفت: معاونت نظارت مجلس گزارشی مستند تهیه کرده و در این گزارش آورده که ۲۷ آئین نامه تکلیفی به دولت در اجرای احکام دائمی قانون برنامه توسعه، تنها ۴ مورد تهیه و تصویب شده است و ۲۲ مورد آن مهلت اجرای آن گذشته است.

وی افزود: در ۵۸ آئین نامه ای که برای اجرای قانون برنامه ششم، دولت می بایست تهیه می کرد، تنها ۹ مورد تهیه شده است و ۴۹ مورد آن مهلت تهیه آن گذشته است که لازم است در این خصوص پیگیری صورت گیرد.

حاجی دلیگانی اظهار کرد: درباره اجرایی شدن ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه دولت باید حقوق مقامات و مدیران را بر روی سامانه ای در معرض دید مردم قرار می داد و با توجه به اینکه این قانون نزدیک به ۲ سال است که تصویب شده است، ولی توسط دولت اجرایی نمی شود که لازم است در این خصوص پیگیری های لازم صورت گیرد.

علی مطهری نایب رئیس مجلس گفت: در موضوع اول هیئت رئیسه بنده را مامور پیگیری آئین نامه های تکلیفی به دولت در برنامه ششم توسعه و بودجه سال ۹۷ کرده است؛ لذا در این خصوص نامه ای را به دستگاه ها و وزارتخانه ها نوشتیم و خیلی نیز موثر واقع شد، باید گفت که روند پیگیری ها در حال انجام شدن است و موضوع را تا انجام شدن قانون پیگیری می کنیم.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: در موضوع دوم دولت باید این موضوع را تاکنون انجام میداد به هر حال این موضوع را نیز پیگیری می کنیم.

انتهای پیام/


سامانه حقوق و دستمزد مدیران از سوی دولت اجرا نشده است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها