بازدید: 14

بهای نفت به بالاترین رقم در سال ۲۰۱۹ رسید

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1751553
بهای نفت خام برنت امروز، چهارشنبه بشکه‌ای ۷۲ دلار معامله شد که در سال ۲۰۱۹ بالاترین رقم محسوب می‌شود.

بهای نفت به بالاترین رقم در سال ۲۰۱۹ رسیدبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، به دنبال رشد اقتصادی پایدار در چین و کاهش در ذخایر نفت خام آمریکا، بهای نفت خام برنت امروز (چهارشنبه) به بشکه ای ۷۲ دلار رسید که در سال ۲۰۱۹ بالاترین رقم محسوب می شود.

پیش بینی می شود بهای نفت خام برنت که شاخص بین المللی محسوب می شود تا ۲۸ سنت نیز بالا برود. بهای نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت نیز با ۳۴ سنت افزایش (۰.۵۳ درصد) به ۶۴ دلار و ۳۹ سنت در هر بشکه رسید.

آمار های رسمی نشان می دهد در سه ماه نخست سال ۲۰۱۹، اقتصاد چین ۶.۴ درصد رشد داشته است، بعلاوه آنکه با زیاد شدن احتمال توافق تجاری پکن و واشنگتن بازار های جهانی به سوی آرام شدن حرکت می کنند.

همچنین ظرفیت تولید پالایشگاه نفت چین که دومین پالایشگاه بزرگ جهان است در ماه مارس سال جاری میلادی در مقایسه با سال گذشته ۳.۲ درصد افزایش یافته و به ۱۲ میلیون و ۴۹۰ هزار بشکه در روز رسید. این نیز عامل دیگری است که پیش بینی ها برای آرامش بازار در آینده را تقویت می کند.

با این حال قیمت ها در سال جاری با توافق اعضای سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن، از جمله روسیه، بر سر محدود ساختن صادرات نفت تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه نفت در روز تقویت شده است. از طرف دیگر با اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، میزان ذخایر جهانی نفت کاهش یافته که خود این مسئله سبب افزایش بهای آن شده است.

قرار است در ماه ژوئن اعضای اوپک و دیگر کشور های متحد با آن بر سر آنکه توافق خود را در محدود ساختن میزان تولید نفت تمدید کنند یا خیر تصمیم گیری کنند. با این حال، تاکنون مشخص نیست که آیا روسیه تمایلی برای کاهش تولید دارد یا خیر.

انتهای پیام/


بهای نفت به بالاترین رقم در سال ۲۰۱۹ رسید
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها