بازدید: 3

بیش از ۹ میلیارد زکات جمع آوری شده کمیته امداد استان تهران/ زکات مال و تجاره بیشترین زکات تهرانی‌ها

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1751370
رئیس اداره زکات کمیته امداد استان تهران گفت: ۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان زکات از طرف کمیته امداد استان تهران جمع آوری شده است.

بیش از ۹ میلیارد زکات جمع آوری شده کمیته امداد استان تهران/زکات مال و تجاره بیشترین زکات تهرانی هاحجت الاسلام و المسلمین سید جواد موسوی رئیس اداره زکات کمیته امداد استان تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار کرد: ۹ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان زکات تا پایان سال ۹۷ جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه زکات واجب پرداخت شده شامل گندم، جو، کشمش و گوسفند است، افزود: مجموع زکات ها شامل زکات مستحب، فطره و کفاره است.

موسوی ادامه داد: بخشی از زکات های جمع آوری شده به ساماندهی امور محرومان تعلق دارد.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: ۴۷۶ مورد جهیزیه، ۴۷۵ مورد امور درمانی، ۳۴۳ مورد تحصیلی، ۷ مورد آزادی زندانی، ۷۱ مورد احداث مسکن مددجویی، ۲۹۸ مرمت و بازسازی مسکن محرومان و ۲۵ هزار و ۶۷۳ مورد معیشت مددجویان از زکات جمع آوری شده تأمین شده است.

بیشتر بخوانید:خروج بیش از یک هزار خانواده زن سرپرست خانوار تهرانی از چرخه حمایتی کمیته امداد

وی با بیان اینکه از زکات جمع آوری شده ۱۸ مورد در تعمیر و مرمت مسجد، ۲ مورد بازسازی خانه عالم، ۳ مورد در پروژه های عام المنفعه روستایی هزینه شده است، تصریح کرد: ۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به محرومان و یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان به پروژه های عام المنفعه اختصاص داده شده است.

موسوی ادامه داد: بیشترین زکات مال و تجاره در استان تهران پرداخت شده است و همچنین از کل مبلغ جمع آوری شده ۲ میلیارد آن به زکات های مستحبی تعلق دارد.

انتهای پیام/


بیش از ۹ میلیارد زکات جمع آوری شده کمیته امداد استان تهران/ زکات مال و تجاره بیشترین زکات تهرانی‌ها
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها