بازدید: 34

چگونه استاد پخت پاستا شویم؟

منبع : برترین ها کد خبر: 1749422
تا آخر این مطلب با ما بمانید تا به شما بگوییم که چگونه می‌توانید هر بار پاستایی کامل و خوش طعم آماده کنید. دیگر شکست خوردن کافی است. دیگر دیدن قیافه مهمان‌های نا امید کافی است. دیگر ریختن پاستا در سطل آشغال کافی است. اکنون نوبت شماست که استاد پخت پاستا شوید.

برترین ها - یگانه سهرابی: من واقعا عاشق خوردن پاستا هستم و به همین خاطر از ایتالیایی های عزیز ممنونم. افراد پرخور به خوبی می دانند که یک غذای عالی چگونه چشم انداز زندگی را تغییر می دهد. اگر می خواهید شور و اشتیاق و عظمت واقعی را درک کنید، باید به یک سرآشپز ایتالیایی هنگام پخت پاستای مخصوص خود، نگاه کنید و وقتی که نتیجه نهایی را می بینید ... آب وقت است که آب دهانتان راه می افتد.

مطمئنم شما نیز چنین لحظاتی را تجربه کرده اید؛ در حالی که در حال تماشای آخرین قسمت شوی غذای مورد علاقه خود هستید، یا در سایت اینترنتی مورد علاقه تان در حال خواندن یک دستور غذای مخصوص هستید، که یک باره اشتیاق خوردن آن غذای خوشمزه تمام وجودتان را فرا می گیرد. به نظر شما راه بهتری برای امتحان کردن آن غذا به جز درست کردنش در خانه خودتان وجود دارد؟ مطمئنا نه!

چگونه استاد پخت پاستا شویم؟

چرا بیشتر از این زمان با ارزش مان را تلف کنیم در حالی که همین الان می توانیم شروع کنیم؟ همین الان مقداری خمیر پاستا در یک قابلمه آب جوش بیاندازید، سس و محتویات را آماده کنید، همه را با هم مخلوط کنید و آماده یک بعدازظهر عالی با طعم های شگفت انگیز، حس دلپذیر و تعریف کردن از یک غذای فوق العاده باشید. زندگی وقتی که ما غذای هیجان انگیزی داشته باشیم بسیار دلپذیر است.

اما واقعیت این است که متاسفانه، زندگی واقعی متفاوت از تصویر بالاست. ما چند صد سال است که پاستا درست می کنیم. گاهی پاستای ما بسیار عالی از کار در می آید؛ ولی اکثر مواقع خیلی خوب از آب در نمی آید. هر شخصی که عاشق پاستا باشد می داند که شکست خوردن در استفاده از یک دستور پخت پاستای فوق العاده، بسیار دردناک است. بدترین تجربه شما در پخت پاستا چه بوده است؟ چسبناک شده یا بی مزه شده؟ یا این که زیادی پخته است؟ چرا ما در پخت پاستایی که عالی پخته شده است، طعم عالی دارد و چاشنی های دلپذیری دارد، شکست می خوریم؟

چه چیز هایی باید بدانیم و چه کار هایی باید انجام دهیم تا هر بار طعم عالی و کاملی به دست بیاوریم؟ نگران نباشید امروز با هم به سراغ این مشکلات می رویم. پس تا آخر این مطلب با ما بمانید تا به شما بگوییم که چگونه می توانید هر بار پاستایی کامل و خوش طعم آماده کنید. دیگر شکست خوردن کافی است. دیگر دیدن قیافه مهمان های نا امید کافی است. دیگر ریختن پاستا در سطل آشغال کافی است. اکنون نوبت شماست که استاد پخت پاستا شوید.

منشا بیشتر مشکلات و راه حل آن ها

شاید برای کسی تعجب آور باشد که «چگونه ممکن است کسی در پخت پاستا ناکام شود، در حالی که دستورالعمل پخت آن بسیار آسان و سر راست به نظر می رسد؟»

خب، مطمئنا این طور به نظر می رسد، اما مشکل در دستورالعمل پخت پاستا نیست. چیزی که بر روی کاغذ ساده به نظر می رسد، لزوما در زندگی واقعی این گونه نیست. بعد از مدتی تحقیق و امتحان کردن دقیق، ما به اصل مشکل پی بردیم. اینجا لیستی از بزرگترین مشکلاتی که پاستا را خراب می کند برایتان بازگو می کنیم.

مشکلات مربوط به آب

برای پخت پاستا شما به مقدار زیادی آب جوش و مقدار مناسبی نمک نیاز دارید و بدون روغن! آشپز ها در هر ۳ مورد بالا کار اشتباه را انجام می دهند. بگذارید کامل برایتان توضیح دهیم:

آب ناکافی

یک قابلمه کوچک یا ندانم کاری شما باعث ایجاد این مشکل می شود. هر کارشناس غذایی در دنیا شما را نفرین می کند اگر بداند شما پاستا را با آب ناکافی درست کرده اید. خمیر پاستا وقتی که در حال پخت در آب جوش است، به فضای کافی نیاز دارد تا در قابلمه حرکت کند. خمیر پاستا نیاز دارد که آب زیادی جذب کند و دمای بالاتر، این عمل را کارآمدتر می کند. آب بیشتر مساوی است با دمای بالاتر، ولی به مقداری صبر در اینجا نیاز است. این اولین گام در پخت پاستایی عالی است.

افزودن نمک

افراد زیادی همزمان با افزودن نمک به آب، روغن هم به آن اضافه می کنند، تا از چسبیدن خمیر های پاستا به همدیگر جلوگیری کنند. این کار اصلا در پخت پاستا لازم نیست. عده ای هستند که ادعا می کنند این کار پاستای شما را نرم تر می کند و باعث می شود سس به خورد پاستا برود. بله تا حدودی درست است، اما این کار را باید زمان دیگری انجام دهید؛ ادامه مطلب را بخوانید تا بفهمید چه زمانی باید این کار را انجام دهید. به علاوه روغن، پاستا را لیز می کند و باعث می شود که سس خوب به خورد پاستا نرود. پس لطفا در زمان پخت پاستا روغن را به آب اضافه نکنید.

مشکلات مربوط به پخت پاستا

در حالی که اشتباهات مرتبط به آب اکثر اشتباهات ما را پوشش می دهد، مشخص شد در هنگام پخت پاستا نیز اشتباهاتی داریم. در ادامه این اشتباهات را بیان می کنیم.

هم زدن

بسیاری از افراد فراموش می کنند که پاستا را هنگام پختن در آب جوش باید هم بزنند و در حالی که پاستا در آب در حال پختن است، به سراغ کار دیگری می روند یا سس را آماده می کنند. نه، اگر شما خمیر پاستا را به صورت پیوسته هم نزنید، یک پاستای چسبناک و لهیده نصیب تان می شود. مقداری از آن ها قابل جداسازی است، اما بیشتر آن ها چنان به یکدیگر می چسبند که به سختی از هم جدا می شوند.

یادتان باشد که خمیر پاستا نیاز دارد که بتواند در قابلمه حرکت کند تا دچار این مشکل نشود. از چنگال مخصوص هم زدن پاستا استفاده کنید؛ که دقیقا مخصوص این کار طراحی شده اند. به یاد داشته باشید، چند دقیقه اول در پخت پاستا، برای جلوگیری از چسبیدن آن ها به هم بسیار حیاتی است. بعدا در ادامه پخت مجبور نیستید یکسره پاستا را هم بزنید، هر چند ثانیه یکبار کافی خواهد بود.

چگونه استاد پخت پاستا شویم؟

زمان بندی

اولین اشتباهی که باید اینجا ذکر کنیم این است که قبل از این که آب به دمای کافی برسد پاستا را در آب بریزیم. این اشتباه را با چند اشتباه مربوط به آب که در بالا ذکر کردیم همراه کنید، تا تضمین کنیم پاستای چسبناکی خواهید داشت که مانند آدامس می ماند.

منتظر آب کاملا جوش و قل قل کنان بمانید، تا وقتی پاستا را به آن اضافه می کنید، دمای آب پایین نیاید. این کار از جمع شدن پاستا ها در یک مکان جلوگیری می کند، زیرا سطح پاستا دارای نشاسته است که با آب بسیار جوش بهتر واکنش نشان می دهد. هنگامی که پاستا را به آب اضافه کردید، نشاسته بسیاری از حرارت آب را جذب می کند، که دمای آب را پایین می آورد. برای همین، به آب زیاد با حرارت بالا نیاز است. همچنین شکستن خمیر پاستا کمکی به پخت سریع تر و بهتر پاستا نمی کند. لطفا این کار را انجام ندهید.

حالا ما باید در مورد زمان دقیق پخت پاستا صحبت کنیم. پاستا نیاز دارد که چند دقیقه در آب کاملا جوش بماند تا به خوبی پخته شود. ۳ روش پخت پاستا وجود دارد که لازم است آن ها را در نظر داشته باشید:

 • آل دنته
 • نرم
 • سفت

مزه هر کدام از آن ها با دیگری متفاوت است و لازم است که تفاوت آن ها را برای وعده های غذایی مختلف بدانید. کلمات نرم و سفت، به خوبی خود را توضیح می دهند، در حالی که کلمه آل دنته در ایتالیایی یعنی «به دندان آمدن» و مرحله ای در پخت پاستا است که پاستا هنوز نرم است، اما طعم بسیار خوبی دارد.

برای رسیدن به این مرحله، نیاز است جعبه پاستایی که خریده اید را مشاهده کنید، پاستا را به مدت زمان پخت پیشنهادی بر روی جعبه در آب داغ بجوشانید، سپس شعله زیر قابلمه را خاموش کنید و بگذارید ۱/۳ زمان باقیمانده را در همین حالت در آب جوش بماند. وقتی که تایمر شما صفر شد یک لیوان آب خنک به آن اضافه کنید تا بیشتر از این پخته نشود. خوب است که هنگام پخت پاستا یک تایمر در دسترس خود داشته باشید.

پخت پاستا آل دنته عالی نیازمند زمان بندی دقیق و عمل کردن با سرعت است. بهترین راه این که بدانید پاستا شما به مرحله آل دنته رسیده است، این است که خودتان آن را امتحان کنید. این اولین قانون آشپزی است. غذایی را که آماده می کنید امتحان کنید.

آبکش کردن پاستا

وقتی پاستا کاملا به حالت مورد نظر شما رسید، پاستا را از قابلمه خارج کرده و آن را آبکش کنید. بعضی ها هنگام انجام این کار پاستای پخته را با آب سرد می شورند، که این یک اشتباه وحشتناک در پخت پاستا است. با انجام این کار پاستای شما حرارت خود را از دست می دهد و ساختار آن از هم می پاشد و حالت لهیدگی و بی مزه گی می گیرد. این کار را انجام ندهید. در عوض، فقط پاستا را مستقیم از قابلمه در آبکش بریزید، و آماده شوید تا آن را با سس مخلوط کنید.

اشتباهات مرتبط با آماده کردن سس

درست کردن سس بخش بسیار مهمی از آماده سازی و پخت پاستا را تشکیل می دهد. مشکلات بسیاری هنگام آماده کردن سس پاستا ممکن است روی بدهد و ما در این مطلب می خواهیم این اشتباهات را رمزگشایی کنیم تا از وقوع آن جلوگیری بکنیم.

درست کردن سس

وقتی می خواهید که یک سس مناسب برای پاستا تهیه بکنید، باید چند عامل را در نظر داشته باشید:

 • زمان بندی
 • مواد اولیه
 • فرآیند تهیه سس
 • و این که هر مدل سسی با هر پاستایی خوب مخلوط نمی شود

از آن جایی که انواع مختلفی از پاستا وجود دارد، لازم است که بدانید کدام نوع سس با پاستایی که در حال تهیه آن هستید خوشمزه تر می شود. به عنوان مثال، اسپاگتی، با کوفته قلقلی خوشمزه تر است، یا سسی که در آن گوشت چرخ کرده به کار رفته باشد، مانند سس بولونز؛ بنابراین هر نوع پاستایی، یک سس کاملا مخصوص به خود دارد. هنگامی که شما سس های مختلف را با پاستا های مختلف امتحان می کنید، تجربه نقش بسیار مهمی در انتخاب سس مناسب ایفا می کند؛ پس از امتحان کردن نترسید.

چگونه استاد پخت پاستا شویم؟

وقتی درباره زمان بندی صحبت می کنیم، لازم است بدانید معمولا تهیه سس بیشتر از خود پاستا زمان می برد، در نتیجه اگر آشپز چندان ماهری نیستید، ابتدا سس پاستا را آماده کنید، سپس شروع به پخت پاستا بکنید. این مساله بسیار مهم است مخصوصا زمانی که قصد تهیه سس غلیظ تر و سفت تری دارید، که نیاز به مهارت و دانش بیشتری دارد. به عنوان مثال، مانند سس آلفردو. فتوچینی آلفردو یکی از پاستا های مورد علاقه افراد زیادی است و برای یادگیری حرفه ای سس آلفردو، نیاز به کمی مهارت آشپزی دارید که با تمرین و مطالعه آن را به دست می آورید.

مواد اولیه در هر دو بخش این غذا یعنی پاستا و سس اهمیت فراوانی دارند. هر وقت خواستید سس درست کنید، به دنبال مواد اولیه تازه بگردید که هم ترکیب خوبی با هم داشته باشند و هم با پاستا طعم خوبی تشکیل بدهند. در مورد مواد اولیه سخت گیر باشید؛ حتی بد بودن یکی از مواد اولیه می تواند مزه کل پاستا عالی شما را خراب کند.

باید فرآیند تهیه سس نیز با دقت فراوانی انجام شود. شما باید بهترین راه را برای تهیه سس در پخت پاستا ایجاد کنید، و هم بحث کارایی، زمان بندی و حاصل نهایی کار را مدنظر قرار دهید. سس شما باید در مزه و ترکیب کاملا بر طبق دستورالعمل تهیه آن باشد. باید بدانید مهارت در این کار مستلزم تمرین و تجربه است. هرگز برای اولین بار سس شما مانند آن چیزی که در تلویزیون دیده اید نخواهد شد و این یک حقیقت است. اما این موضوع نباید باعث ترس در شما بشود، کار نیکو کردن از پر کردن است و این مساله در کل زندگی صادق است.

ترکیب کردن سس با پاستا و سرو کردن آن

این مرحله در پخت پاستا جایی است که شما باید دقیق، سریع و زرنگ باشید. باید همه چیز را مهیا کرده باشید و خودتان هم آماده باشید؛ یعنی باید سس شما آماده و گرم شده باشد، پاستایی که در حال خشک شدن است را با یک لیوان از آبی که پاستا را در آن جوشانده بودید، مجدد تر کنید. این یک توصیه حرفه ای است؛ که حتما یک لیوان از آب پاستای جوشیده را نگه دارید.

این فرآیند بسیار سرراست است و به تربیت زیر انجام می شود:

 • پاستا را آبکش کنید و آن را هرگز با آب نشویید.
 • سس را نیم جوش و آماده کنید، پاستا نباید برای آماده شدن معطل بشود، بلکه باید هر دو همزمان آماده شوند.
 • پاستا را در ظرف سس بریزید، نه اینکه سس را روی پاستا بریزید!
 • مقداری روغن زیتون یا روغن معمولی و لیوان آبی که نگه داشته بودید را با آن ترکیب کنید.
 • پاستا را خوب به هم بزنید تا کامل روی پاستا ها با سس آغشته شود. این کار را ۲ دقیقه تمام بر روی حرارت زیاد انجام دهید، این کار باعث می شود سس بهتر به خورد پاستا برود.
 • با قاشق پاستا را در ظرف ریخته و آن را تزیین کنید.

هر کدام از این مراحل نباید بیشتر از ۲ دقیقه طول بکشند. یادتان باشد که همه اجزا را قبل از شروع ترکیب کردن همه چیز آماده کرده باشید؛ وقتی همه چیز آماده باشد، می توانید این فرآیند را طبق برنامه جلو ببرید و جایی برای اشتباه کردن باقی نمی ماند.

پاستای خود را بهتر درست کنید

ما این توانایی را نداریم که مانند آشپز های حرفه ای پاستا را آماده کنیم. اما همه ما این شانس را داریم که یاد بگیریم و آن را اجرا کنیم. با اجرا کردن ترفند های ساده و تمرین آن ها غذا های بهتری درست می کنید و غذا و آشپزی خودتان را به یک مرحله بالاتر ارتقا می دهید. وقتی از این ترفند ها استفاده کنید، آماده شنیدن تعریف و تمجید میهمانان خود هنگام سرو پاستا خواهید بود.

 • اگر می خواهید پاستا آل دنته درست کنید، آن را قبل از رسیدن به این مرحله از آب خارج کنید. باید پاستا را با سس در دمای بالا به مدت ۲ دقیقه بجوشانید؛ در این صورت می توانید یک پاستا ال دنته عالی درست کنید.
 • سس خود را مقدار کمی بیشتر از حد معمول چرب کنید. پاستا روغن را جذب می کند و باعث می شود مزه بهتری بگیرد. برای رسیدن به مزه بهتر، خیلی ها در آخر به آن کره یا روغن زیتون اضافه می کنند، که راه خوبی به نظر می رسد. اما راهی که بالاتر گفتیم روش موثرتری است؛ زیرا در آن روش شما به مدت ۲ دقیقه پاستا را در سس می جوشانید؛ اضافه کردن کره سرد یا روغن زیتون نمی تواند بهتر از روغن داغ به خورد پاستا برود.
 • آب شوری که پاستا را در آن جوشانده بودید برای سس مناسب است، اما فقط برای بعضی از سس ها. نگه داشتن یک لیوان از آب جوشیده یک توصیه مهم و کاربردی است. اما اگر می خواهید سس شما شور باشد، نیازی به این لیوان آب نخواهید داشت، مخصوصا اگر توصیه قبلی را عملی کرده باشید.
 • اگر امکانش را دارید، پاستا خانگی بخرید. این مساله را در ذهن داشته باشید که این نوع پاستا در زمان کمتری از پاستا های معمولی پخته می شود. اما، تفاوت در مزه و کیفیت قابل توجه خواهد بود.
 • در هنگام پخت پاستا مقداری ادویه به آن اضافه کنید. وقتی پاستا را در آب جوش می اندازید، به همراه ادویه ای که در آن ریخته اید به صورت منظم آن را هم بزنید. این کار مزه بهتری به پاستا می دهد.
 • تزیین کردن آخرین گام فرآیند آماده سازی است. یک تزیین کوچک، ولی زیبا باعث می شود پاستا مزه بهتر و ظاهر عالی تری داشته باشد. مطمئن شوید آن را بر روی پاستا اعمال کنید، البته دقیقا بر طبق دستور العمل.

چگونه استاد پخت پاستا شویم؟

پخت پاستا تجربه ای فرا زمینی است!

با ترفند هایی که در بالا یاد گرفتید، می توانید پخت پاستا را هر بار در خانه خودتان تجربه کنید. زیاد طول نخواهد کشید که شما بتوانید غذا های فوق العاده ای با پاستا درست کنید و همه کسانی که از دستپخت شما میل می کنند متوجه این موضوع خواهند شد؛ و آخرین نصیحت: آماده شنیدن این جمله باشید «استاد پخت پاستا»!


چگونه استاد پخت پاستا شویم؟
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9
 • چگونه استاد پخت پاستا شویم؟


  تا آخر این مطلب با ما بمانید تا به شما بگوییم که چگونه می‌توانید هر بار پاستایی کامل و خوش طعم آماده کنید. دیگر شکست خوردن کافی است. دیگر دیدن قیافه مهمان‌های نا امید کافی است. دیگر ریختن پاستا در سطل آشغال کافی است. اکنون نوبت شماست که استاد پخت پاس
 • سرطان سینه در کمین این زنان قرار دارد/ عوارض زندگی با حیوانات/ چگونه دیرتر پیر شویم؟ /غذا‌هایی که باعث می‌شوند بیشتر گرسنه شویم!


 • چگونه به تولید رونق بخشیم؟ / چگونه دانش بنیان شویم؟


  رونق تولیدبه معنای فراگیر شدن فروش تولیدات داخلی به صورت مستمرورقابت پذیرشدن آن با کالاهای خارجی است ومی توان دانش بنیان شدن راشرط اصلی تحقق آن دانست.
 • شخصیت نوع D چیست/چگونه متوجه شویم/چگونه کمک کنیم؟


 • پاستا نواری سزار؛ پاستا سزار انجل هِر


  نام اصلی این غذا «پاستا سزار انجل هِر» است. «انجل هر» به پاستاهای رشته ای و باریک که شبیه نودل هستند، گفته می شود. برای آموزش پخت این نوع پاستا در ادامه با ما همراه باشید.
 • توهین تتلو به استاد شجریان: ربنا را خودم می خوانم تا هی نگویند استاد استاد


 • چگونه با ورع شویم؟


  از حضرت صادق (علیه السلام) سؤال شد: مرد با ورع كيست؟ فرمود: آن كه از حرام هاى خدا دورى گزيند.
 • چگونه چاق شویم؟


  برخلاف تصور مردم که همه به دنبال کاهش وزن هستند شاید دغدغه شما این باشد که چگونه چاق شویم؟ همان طور که کاهش وزن دشوار است، برخی با افزایش وزن هم مشکل دارند. در این مقاله با ما همراه شوید تا ۱۶ ماده غذایی سالم و موثر در افزایش وزن و چاقی را به شما معر
 • چگونه چاق شویم


  سلامت نیوز: در روزهایی که در اطرافمان می بینیم بسیاری از افراد تلاش می کنند تا لاغر شوند، هستند افرادی هم که درست 180درجه برعکس به دنبال چاق شدن هستند و این سؤال دائم در ذهنشان می چرخد که با چه راهکارها و روش هایی می توانند به این خواسته شان برسند.
 • چگونه شاد شویم؟


  یک روانپزشک گفت: شاد بودن باعث می شود بهتر بتوانیم چالش های زندگی را مدیریت کنیم.
 • بعد از بچه دار شدن، چگونه مثل قبل شویم؟


  به خاطر داشته باشید که باید پیش از آنکه دوباره به فعالیت‌های سابقتان بازگردید، بسته به نوزاد و زایمان و نیز میزان فعالیت‌تان در گذشته، صبر داشته باشید.
 • چگونه از شر بوی بد پا رها شویم؟


  تعریق زیاد و بوی بد پاها عللی دارد که به کمک برخی روش ها می توانید آن را برطرف کنید.
 • چگونه هواشناس شویم؟


  هواشناسی یکی از آموزه‌های مهم پیشاهنگی هم هست و گاهی همین مهارت می‌تواند جان یک گروه را از مرگ نجات دهد. در اینجا می‌خواهیم نکاتی را که برای پیش‌بینی وضع هوا استفاده می‌شوند، بررسی کنیم.
 • چگونه در هم‌نمک سهیم شویم؟


  گروه فعالیت‌های جهادی ــ اگر رستورانی را در محله یا منطقه می‌شناسید و از آن شناخت کافی را دارید، همین حالا به آنجا بروید، طرح هم‌نمک را معرفی کنید و از آن‌ها بخواهید در برنامه‌ها و جشن‌های خود، غذای مازاد را به گرسنگان اختصاص دهند.
 • چگونه تا عید لاغر شویم؟


  اگر تا به‌‎حال دست روی دست گذاشته‎اید و برای شروع کاهش وزن منتظر شنبه‌ای هستید که انگار هرگز قرار نیست بیاید، این مطلب را بخوانید. اگرچه لاغری هدفی نیست که در یکی، دو هفته پی آن بگردید و به آن برسید، اما این دستورالعمل‌ها که در ادامه به آن‌ها اشاره خ

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها

گزارش کمیسیون عمران در مورد نحوه تامین و توزیع قیر رایگان

گزارش کمیسیون عمران در مورد نحوه تامین و توزیع قیر رایگان

گزارش کمیسیون عمران در خصوص نحوه تأمین و توزیع قیر رایگان

گزارش کمیسیون عمران در خصوص نحوه تأمین و توزیع قیر رایگان

تیم ملی والیبال بانوان ایران ۰ - کره جنوبی ۲ / گزارش لحظه به لحظه

تیم ملی والیبال بانوان ایران ۰ - کره جنوبی ۲ / گزارش لحظه به لحظه

گزارش توئیتری وزیر خارجه از کویت / ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد

گزارش توئیتری وزیر خارجه از کویت / ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد