بازدید: 10

ترکیه اظهارات نتانیاهو درباره کرانه باختری را محکوم کرد

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1748099
گروه بین‌الملل – ترکیه اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره الحاق کرانه باختری به این رژیم را غیرمسئولانه خواند و این اظهارات را محکوم کرد.

به گزارش ایکنا به نقل از رویترز؛ مولود چاوش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه بخش هایی از کرانه باختری که در جنگ سال 1967 میلادی به اشغال اسرائیل درآمده را جزء قلمرو فلسطین دانست و این رژیم را ناقض قوانین بین المللی خواند.

وی در توئیتی نوشت: اظهارات غیرمسئولانه نتانیاهو که برای جمع آوری رای پیش از انتخابات بیان شده، نمی تواند این حقیقت را تغییر دهد.

نتانیاهو روز شنبه در پاسخ به سوالی درباره اینکه چرا وی بر خلاف آنچه در مورد جولان و بیت المقدس شرقی انجام داده، حاکمیت اسرائیل را بر شهرک های یهودی نشین کرانه باختری اعلام نکرده گفت که پیش از این اقداماتی در این زمینه انجام شده و قصد دارد در صورت پیروزی در انتخابات آتی الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اسرائیل را اعلام کند. 

نتانیاهو به برنامه خبری کانال 12 این رژیم گفت: قصد دارم قلمرو اسرائیل را گسترش دهم و بین شهرک ها و مناطق مسکونی جدا از هم، فرقی نمی بینم.

«ابراهیم کالین» سخنگوی رئیس جمهور ترکیه نیز امروز در توئیتی این سوال را مطرح کرد که: آیا دمکراسی های غربی به این سخنان واکنش نشان می دهند یا به سکوت خود برای خوشایند (اسرائیل و آمریکا) ادامه می دهند؟ شرم بر همه آنها!
انتهای پیام

ترکیه اظهارات نتانیاهو درباره کرانه باختری را محکوم کرد
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها