بازدید: 8

وعده انتخاباتی نتانیاهو برای الحاق کرانه باختری به اسرائیل

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1748091
گروه بین الملل- بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، گفته است که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو، بخشهایی از کرانه باختری را به این رژیم ضمیمه می‌کند؛ این اظهارات خشم فلسطینیان را برانگیخته است.

به گزارش ایکنا به نقل از «رویترز»؛ نتانیاهو روز شنبه در گفت وگو با کانال خبری «12» اسرائیل در پاسخ به این سؤال که چرا اسرائیل حاکمیت خود را به شهرک های بزرگ در کرانه غربی گسترش نمی دهد، گفت: این کار را انجام می دهیم و در مورد آن بحث می کنیم. آیا به مرحله بعدی خواهیم رفت؟ پاسخ مثبت است. قصد دارم طرح حاکمیت اسرائیل بر کرانه باختری را اجرا کنم.

نخست وزیر اسرائیل ادعا کرد که همه شهرک های صهیونیست نشین جزئی از اراضی اشغالی هستند و حفاظت از آن ها به عهده این رژیم است.

همچنین، نتانیاهو بنی گانتز، رقیب انتخاباتی اش، را به عنوان یک چپگرای ضعیف توصیف کرد که با دادن امتیازات به فلسطین، امنیت اسرائیل را به خطر می اندازد.

نتانیاهو که به اتهام فساد گسترده روبروست، در این انتخابات برای رأی آوردن هم با احزاب چپگرا و هم با احزاب راستگرایی که از الحاق خاک فلسطین به اسرائیل حمایت می کنند رقابت می کند.

این ادعای نتانیاهو واکنش سران فلسطینی را نیز به همراه داشت. صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد فلسطینی، با محکومیت این اظهارات گفت: اسرائیل تا زمانی که از سوی جامعه بین المللی تحت فشار قرار نگیرد و به ویژه از طرف دولت ترامپ برای نقض حقوق بشر و مردم فلسطین حمایت شود، همچنان به طور مکرر حقوق بین الملل را نقض خواهد کرد.

سامی ابوزهری، سخنگوی حماس، نیز تأکید کرد: آرزوی نتانیاهو برای افزودن کرانه غربی به رژیم صهیونیستی هرگز محقق نخواهد شد و اجازه نخواهیم داد که این اتفاق بیفتد.


وعده انتخاباتی نتانیاهو برای الحاق کرانه باختری به اسرائیل
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها